Co zwiedzić: Gmina Nowa Ruda

Gmina Nowa Ruda – jakie atrakcje warto odwiedzić?

Kompleks pałacowo – parkowy w Bożkowie

W centrum wsi w 1708 r. wzniesiono barokowy pałac, który przebudowano w 2 poł. XIX w. Do pałacu przylega park z pięknymi, okazałymi drzewami (np. Bartek) i pawilonem ogrodowym.

Centrum Rekreacyjno – Konferencyjne Harenda

Harenda jest doskonałym miejscem do aktywnego wypoczynku. Ośrodek dysponuje kąpieliskiem strzeżonym oraz akwenem wodnym, przy którym jest wypożyczlania sprzętu wodnego: kajaki, rowery wodne, łódki. W Harendzie odbywają się lokalne imprezy konne, zawody western, sprawnościowe, kuligi, przejażdżki bryczką, oprawy wesel. Można tu wykonać pierwsze kroki w nauce jazdy konnej (Harenda Centrum Rekreacyjne)

Bukowa Chata oraz Stok Narciarski Jugów Park

Bukowa Chata sytuowana jest w malowniczym miejscu Gór Sowich, u podnóża Rymarza. Wybudowana jest z daglezjowych bali. Zachwyca ona swą oryginalnością. Panuje w niej ciepła, rodzinna atmosfera, a płonące wewnątrz ognisko stwarza niepowtarzalny klimat, pełen czaru i magii. Ośrodek Narciarski Jugów Park został wyposażony w dwa nowe wyciągi narciarskie TATRAPOMA (stok Rymarz). Na stoku zamontowana jest instalacja do sztucznego naśnieżania: dwie armatki Lenko oraz trzy najnowszej generacji armatki Techno Alpin M18 a na szczycie stoku dwie nowe lance. Trasy zjazdowe są przygotowywane przez trzy ratraki, w tym przez nowy Prinot Everest. Główny stok jest oświetlony. Łączna długość tras narciarskich wynosi 3300 m (strona www)

Centrum Sportów Zimowych w Sokolcu

Popularny ośrodek narciarski Gór Sowich o różnicy wzniesień 80 m. Polecany dla osób rozpoczynających naukę jazdy na nartach.

Bukowa Kalenica – Wieża na Kalenicy – 964 m n.p.m.

Rezerwat przyrody w Jugowie z najwyższym szczytem Kalenica. Wierzchołek Kalenicy zajmuje stalowa wieża widokowa o wysokości 20 m., z której roztaczają się piękne krajobrazy.
FILM – 30.09.2012r. – Kalenica

Wieża widokowa na Wielkiej Sowie – 1014,8 m n.p.m.

Z wieży możemy podziwiać panoramę całych Sudetów Środkowych, częściowo Sudetów Zachodnich ze Śnieżką, częściowo Sudetów Wschodnich ze Śnieżnikiem i Przedgórza Sudeckiego ze Ślężą. Jest jednym z najlepszych punktów widokowych w całych Sudetach.

www.NowaRuda.pl / 27.06.2015r. / Godz. 11.00: Msza św. z poświęceniem kaplicy na szczycie Wielkiej Sowy przez Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca. Zapraszamy do oglądnięcia filmu i zdjęć.

FILM:

www.NowaRuda.pl

Schronisko Sowa

Schronisko Orzeł

Góry Sowie – trasy biegowe, szlaki, …

Góry Sowie:

Bieganów – Punkt widokowo odpoczynkowy

Bieganów – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Nowa Ruda. Dawniej, wieść liczyła nawet 400 osób. Jednak w ostatnich dziesięcioleciach następowało stopniowe wyludnienie. W roku 2010 wieś liczyła około 30 osób /Źródło: http://pl.wikipedia.org/

Z punktu widokowo odpoczynkowego przy dobrej widoczności widać Masyw Śnieżnika wraz ze Śnieżnikiem 1425 m n.p.m.

Fot. www.NowaRuda.pl

 

 

Film. www.NowaRuda.pl