english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


Zapowiedź Bieguny Kultury 2019 - Film...
W sobotę chwilę po północy wyruszyliśmy w drogę powrotną do Nowej Rudy. Przed samym wyjazdem mieliśmy jeszcze uroczystą, ......

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

NOWA RUDA : WIEŻA NA GÓRZE ŚW. ANNY


Data: 2010-12-22, dodano przez admin
Kategorie: [ News Miasto Nowa Ruda ]Jak można wykorzystać wieżę widokową, tak piękny turystyczny obiekt wyłącznie jako przekaźnik? Po wojnie okaleczona wieża widokowa, czeka na zlitowanie i powrót do swojego właściwego przeznaczenia, ale czy się kiedyś tego doczekamy?

W dwóch ostatnich wyborach samorządowych kilku kandydatów, w tym aktualny burmistrz Tomasz Kiliński w swoim programie ujął „wyremontujemy i udostępnimy przejętą w tym roku wieżę widokowej na Górze Św. Anny”. Czas pokaże ile w tym prawdy będzie tym razem, aby to tylko nie był kolejny przedwyborczy "pic". Przypominamy mieszkańcom, że w przyszłym roku wieża będzie obchodzić stulecie swojego istnienia, z czego w większości jako nadajnik telewizji. Aktualnie wieże dzierżawi firma TP EmiTel sp. z o.o., z informacji do których dotarł serwis wynika, że w planie firmy nie ma przenosin nadajników na sąsiednią wieżę, której właścicielem jest firma telefonii komórkowej. Władze miasta wolałyby, aby firma wybudowała sobie przekaźnik na górze Karpiec, ale jest to inwestycja, której koszt musiałaby ponieść firma. Wieża na Górze Św. Anny mogłaby już dawno służyć mieszkańcom i tyrystom, ale wina ewidentnie leży po stronie miasta – zbyt późno przygotowała plan zagospodarowania Góry Św. Anny, co uniemożliwiło przejęcie wieży od starosty, który zarządzał wieżą.
 

A oto opinia jednego z mieszkańców,  zamieszczona na stronie www.sowirower.pwii.pl:

(Wieża widokowa to) "piękny obiekt, wzniesiony w 1911 r.  Obecnie przekaźnik TV- przykład głupoty władz polskich i bezdusznej postawy firm telekomunikacyjnych,  bo jak można wykorzystać piękny turystyczny obiekt wyłącznie do takiego celu? Po wojnie okaleczona wieża widokowa, czeka na zlitowanie i powrót do swojego właściwego przeznaczenia, ale czy się kiedyś tego doczekamy?. Dla  byłych i obecnych władz miasta niby ważny problem  ale niestety podobno przerasta ich możliwości. Czy kiedyś wejdę na tą wieże? Szczerze mówiąc wątpię aby cos się zmieniło, jeszcze za ....mojego życia. Bardzo ważna dla władz miasta sprawa do załatwienia, ale czy tak na prawdę?"

W przyszłym roku część przewodników sudeckich, zaniepokojona zaniedbaniem wieży zamierza przeprowadzić kampanię medialną, o której na pewno poinformujemy.

K.J., PRESS
NOWA RUDA : 50 LAT MINĘŁO... - Starsze »
« Nowsze - GMINA NOWA RUDA : NIECODZIENNE ODWIEDZINY

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
pogodnie
wiatr: południowo wschodni 1 m/s
cisnienie: 962 hPa
17°C
pogodnie
Noc
zachm. całkowite
wiatr: południowo wschodni 1 m/s
cisnienie: 963 hPa
15°C
zachm. całkowite
Jutro przedpoł.
zachm. całkowite
wiatr: południowo zachodni 4 m/s
cisnienie: 964 hPa
18°C
zachm. całkowite
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT