english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


Wieść radosną niosą dzwony, na wsze świata grają strony, że zmartwychwstał Pan nad Pany, Bóg wszechmocny, Bóg kochany. ......
Na stronie www.NowaRuda.pl znajdziecie Państwo aktualne e-wydanie Kuriera Noworudzko – Radkowskiego. Serwis www.NowaRuda.pl skierowany jest do wszystkich mieszkańców miasta i gminy Nowa Ruda....

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

NOWA RUDA : WIEŻA NA GÓRZE ŚW. ANNY


Data: 2010-12-22, dodano przez admin
Kategorie: [ News Miasto Nowa Ruda ]Jak można wykorzystać wieżę widokową, tak piękny turystyczny obiekt wyłącznie jako przekaźnik? Po wojnie okaleczona wieża widokowa, czeka na zlitowanie i powrót do swojego właściwego przeznaczenia, ale czy się kiedyś tego doczekamy?

W dwóch ostatnich wyborach samorządowych kilku kandydatów, w tym aktualny burmistrz Tomasz Kiliński w swoim programie ujął „wyremontujemy i udostępnimy przejętą w tym roku wieżę widokowej na Górze Św. Anny”. Czas pokaże ile w tym prawdy będzie tym razem, aby to tylko nie był kolejny przedwyborczy "pic". Przypominamy mieszkańcom, że w przyszłym roku wieża będzie obchodzić stulecie swojego istnienia, z czego w większości jako nadajnik telewizji. Aktualnie wieże dzierżawi firma TP EmiTel sp. z o.o., z informacji do których dotarł serwis wynika, że w planie firmy nie ma przenosin nadajników na sąsiednią wieżę, której właścicielem jest firma telefonii komórkowej. Władze miasta wolałyby, aby firma wybudowała sobie przekaźnik na górze Karpiec, ale jest to inwestycja, której koszt musiałaby ponieść firma. Wieża na Górze Św. Anny mogłaby już dawno służyć mieszkańcom i tyrystom, ale wina ewidentnie leży po stronie miasta – zbyt późno przygotowała plan zagospodarowania Góry Św. Anny, co uniemożliwiło przejęcie wieży od starosty, który zarządzał wieżą.
 

A oto opinia jednego z mieszkańców,  zamieszczona na stronie www.sowirower.pwii.pl:

(Wieża widokowa to) "piękny obiekt, wzniesiony w 1911 r.  Obecnie przekaźnik TV- przykład głupoty władz polskich i bezdusznej postawy firm telekomunikacyjnych,  bo jak można wykorzystać piękny turystyczny obiekt wyłącznie do takiego celu? Po wojnie okaleczona wieża widokowa, czeka na zlitowanie i powrót do swojego właściwego przeznaczenia, ale czy się kiedyś tego doczekamy?. Dla  byłych i obecnych władz miasta niby ważny problem  ale niestety podobno przerasta ich możliwości. Czy kiedyś wejdę na tą wieże? Szczerze mówiąc wątpię aby cos się zmieniło, jeszcze za ....mojego życia. Bardzo ważna dla władz miasta sprawa do załatwienia, ale czy tak na prawdę?"

W przyszłym roku część przewodników sudeckich, zaniepokojona zaniedbaniem wieży zamierza przeprowadzić kampanię medialną, o której na pewno poinformujemy.

K.J., PRESS
NOWA RUDA : 50 LAT MINĘŁO... - Starsze »
« Nowsze - GMINA NOWA RUDA : NIECODZIENNE ODWIEDZINY

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
bezchmurnie
wiatr: wschodni 5 m/s
cisnienie: 976 hPa
15°C
bezchmurnie
Wieczór
bezchmurnie
wiatr: północno wschodni 3 m/s
cisnienie: 977 hPa
12°C
bezchmurnie
Noc
bezchmurnie
wiatr: północno wschodni 1 m/s
cisnienie: 979 hPa
8°C
bezchmurnie
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT