english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


Tak ktoś kiedyś powiedział o Bielicach. I cudnej przyrodzie wokół. A my zgadzamy się z tym całkowicie! Ciekawa wioska na końcu świata. Mówią o niej inteligentna wieś....
Wyrazy głębokiego współczucia Koleżance Stanisławie Włodek oraz całej rodzinie z powodu śmierci Męża Stanisława składają przyjaciele z Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku....

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

NOWORUDZKI UTW – NA XIV FORUM UTW


Data: 2021-09-12, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ]10 września w PWSZ im. Angeliusa Silesiusa w Wałbrzychu, odbyło się Dolnośląskie XIV Forum Uniwersytetów Trzeciego Wieku zorganizowane przez Federację Uniwersytetów Trzeciego Wieku z siedzibą we Wrocławiu oraz Sudecki i Wałbrzyski UTW. Forum otworzyła p.Teresa Ziegler, Prezes Federacji UTW serdecznie witając wszystkich przybyłych z Posłem Sławomirem Piechotą, Posłanką Izabelą Mrzygłocką oraz Rektorem PWSZ w Wałbrzychu prof. zw.dr hab. Robertem Wiszniowskim na czele.


To Forum odbywało się pod hasłem „Popandemiczna psychologiczna OD-NOWA” i pod takim też tytułem wygłosiła wykład Pani dr Bogna Bartosz z Uniwersytetu Wrocławskiego. Po wykładzie nastąpiło podsumowanie ankiety Cyfrowy Senior, przeprowadzonej przez Federację, z której wnikało że „z tym wykluczeniem cyfrowym seniorów”  to wcale nie jest tak najgorzej. Nie mniej jednak przy wielu uniwersytetach powstały Lokalne Centra Wsparcia Seniora w zakresie cyfrowym.


W podsumowaniu działań w okresie pandemii Noworudzki UTW przedstawił prezentację  Marszu Nordic Walking, który odbył się w maju i jakby dał początek innym działaniom przywracającym popandemiczną aktywność. Uczestnikom Marszu zostały wręczone stosowne certyfikaty i upominki. Przedstawiono również wyniki internetowego konkursu „Zamknięci w domu otwarci na sztukę” ogłoszonego przez Federację a laureatów obdarowano nagrodami. Po przerwie kawowej uczestnicy Forum wzięli udział w warsztatach. Były o zajęcia taneczne, florystyczne, plastyczne, cyfrowe i joga śmiechu, które wszystkim przyniosły wiele radości. Obiadem poczęstowano forumowiczów w dawnym pałacu Czettrizów (obecnie PWSZ) a potem podsumowano Forum. Dopełnieniem całości był koncert muzyki filmowej w wykonaniu Trio Pawła Stuczyńskiego.
            

 Anna Szczepan

Noworudzki UTW

 

 

NOWORUDZKI UTW – NA KAJAKACH - Starsze »
« Nowsze - 2021 JUBILEUSZOWY ROK ŚW. JAKUBA

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT