english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


Tak ktoś kiedyś powiedział o Bielicach. I cudnej przyrodzie wokół. A my zgadzamy się z tym całkowicie! Ciekawa wioska na końcu świata. Mówią o niej inteligentna wieś....
Wyrazy głębokiego współczucia Koleżance Stanisławie Włodek oraz całej rodzinie z powodu śmierci Męża Stanisława składają przyjaciele z Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku....

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

NOWORUDZKI UTW ROK AKADEMICKI 2021/20122 ZAINAUGUROWANY


Data: 2021-08-30, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ]27 sierpnia 2021 Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował kolejny rok akademicki. Tradycyjnie, już po raz piętnasty zabrzmiał Gaudeamus, tym razem w wykonaniu Kameralnego chóru „CHÓR z GÓR” z Bystrzycy Kłodzkiej. Krótki film o Nowej Rudzie ciekawie zrealizowany przez Agnieszkę Bekalarczyk został przyjęty z aplauzem, a po nim nastąpiło powitanie wszystkich, którzy przyjęli zaproszenie na naszą uroczystość.


Swoją obecnością zaszczycili nas posłowie na Sejm RP, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i lokalnych, PWSZ w Nysie, współpracujących instytucji, Federacji UTW z siedzibą we Wrocławiu oraz delegacje zaprzyjaźnionych z nami od lat Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Wszystkich przybyłych powitała serdecznie Honorowy Rektor Noworudzkiego UTW Karolina Popiel wraz z Dyrektorem MOK w Nowej Rudzie Wojciechem Kołodziejem. Kierująca Uniwersytetem Karolina Popiel, podsumowała działania prowadzone w okresie pandemii. Były to akcje charytatywne, ale też różne formy edukacji w postaci wykładów onlinowych, wirtualnych spotkań muzycznych czy turystycznych, bo tylko taka możliwość była dostępna. Bardzo ciepłym akcentem tego uroczystego spotkania było wręczenie wyróżnień SERCE za SERCE koleżankom i kolegom wytypowanym do tego wyróżnienia przez słuchaczy naszego UTW.


Pamiątkowe bransoletki oczywiście z serduszkiem, wyróżnieni otrzymali z rąk Dyrektora Działu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu p. Agnieszki Kowol. Krótka prezentacja pokazała co działo się w czasie wakacji, a tak naprawdę od majowego Marszu Nordic Walking Studentów UTW 2021, którego byliśmy głównym organizatorem i - który był pierwszą większą imprezą plenerową po trudnym okresie ostrych  obostrzeń pandemicznych. Zresztą wszystko, co wydarzyło się w czasie wakacji, działo się w plenerze. „W pigułce” zostały podane plany do realizacji na otwarty właśnie rok akademicki i jeszcze na chwilę przenieśliśmy do wspomnień z dziesięciolecia NUTW, oglądając film „A tak było” A. Krzemińskiego. A potem oddaliśmy głos gościom życzącym nam zawsze wszystkiego co najlepsze. Inaugurację uświetnił swoim koncertem Kameralny chór „CHÓR z GÓR” z Bystrzycy Kłodzkiej w repertuarze, w którym mogła „pomagać śpiewać” cała sala. Inauguracji towarzyszyła wystawa „Pan Demiczny nas nie pokonał”, pokazująca dokonania artystyczne i turystyczne studentów NUTW. Kuluarowe spotkania w mniejszych grupkach odbyły się już przy drobnym poczęstunku.
        

 Anna Szczepan

Noworudzki UTW

 

 

NOWORUDZKI UTW – ZIEMIA LUBUSKA WARTA ZACHODU - Starsze »
« Nowsze - NOWORUDZKI UTW – RÓŻA KŁODZKA 2020 (FILM)

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT