english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


Rozpoczął się zaraz pierwszego dnia lipca. Piękna pogoda i pełny autokar – bo cena biletu została doskonale wynegocjowana przez szefową NUTW, zameldował się na parkingu przy Minieurolandzie w Kłodzku....
29 czerwca w sali kinowej MOK w Nowej Rudzie, Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki....

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

A LATO TYLKO CZEKA...


Data: 2020-06-26, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ]„...żeby plecak swój wziąć i gitarę” i pójść na spotkanie z przyrodą – bujną soczysta zielenią, kolorowymi kwiatami, pachnącymi łąkami, ptasimi koncertami. AniKije co prawda nie wzięły gitary tylko kije i 23 czerwca wybrały się małą (7 osób) grupą na pierwszy wspólny, letni spacer po ponad trzech miesiącach przesiedzianych przy komputerach i uwieszonych do telefonów - no trudno - taki czas.


No więc spotkaliśmy się na zielonym „kwietnym placu” na osiedlu 30-lecia w Słupcu zaopatrzeni w stosowne środki ochrony osobistej i po wpisaniu się na listę uczestników wyruszyliśmy zgodnym krokiem w kierunku ogródków działkowych za tymże osiedlem. Pogoda piękna, „włoskie” niebo i tylko ustawionych nie tak dawno ławeczek odpoczynkowych na tej
popularnej trasie spacerowej brak... Minęliśmy malowniczą, kwiatową wysepkę ma zbiorniku wodnym, „dzień dobry” powiedziały nam kaczuszki i pomaszerowaliśmy dalej do „drogi nad działkami nad drogą nad działkami”, którędy to prowadziła nasza trasa.

Radość była wielka, kiedy tuż przy drodze znaleźliśmy najprawdziwsze podgrzybki (w ilości bez szaleństw co prawda). Urokliwy brzozowy zagajnik zaprosił nas na słodkie poziomki i z tym pysznym smakiem powędrowaliśmy dalej. Minęliśmy malowniczo rozrzucone „kamole”  i wyszliśmy na wielką, odkrytą przestrzeń z cudownymi widokami na nasz Słupiec. A na barwnej, kolorowej od kwiatów i pachnącej łące znowu były słodkie poziomki. I znowu z przykrością stwierdziliśmy brak tablicy informacyjnej na postoju turystycznym. Podziwiając raz jeszcze piękne i licznie rosnące maki wróciliśmy do miejsca zbiórki, gdzie zakończył się nasz spacer.

 

Z turystycznym pozdrowieniem

Anna Szczepan

Noworudzki UTW

6 ZAŁÓG W AUTACH R5 NA RAJDZIE W NOWEJ RUDZIE? - Starsze »
« Nowsze - AKCJA GASZYN CHALLENGE

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT