english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


24 czerwca Noworudzki UTW został nominowany do udziału w akcji Gaszyn Challenge przez zaprzyjaźniony Uniwersytet Trzeciego Wieku ze Złotego Stoku....
,,...żeby plecak swój wziąć i gitarę,, i pójść na spotkanie z przyrodą – bujną soczysta zielenią,...

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

LIST DO STUDENTÓW NUTW OD KAROLINY


Data: 2020-05-26, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ]Dzień dobry drodzy Studenci, Przyjaciele i Sympatycy 

Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Dzisiaj, 25 maja 2020 nadszedł czas na

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO 2019/2020

 

W miniony czwartek i piątek uczestniczyliście w ostatnim wykładzie oczywiście wirtualnym a dzisiaj czas na podsumowanie naszych działań.

Tradycją dotychczasowych naszych spotkań kończących rok akademicki była prezentacja lub film, które przedstawiały całoroczny dorobek naszych dokonań.  Ania przesłała już Wam przygotowaną przez siebie prezentację, która zawiera tylko część podjętych przez NUTW aktywności. Jak pamiętacie 10 marca b.r. niespodziewanie dla nas wszystkich musieliśmy zawiesić nasze zajęcia. Z uwagi na fakt, że nasze obecne  zakończenie roku akademickiego ma charakter symboliczny, pełne sprawozdanie  z podkreśleniem zasług dużej grupy słuchaczy - prawdziwych liderów poszczególnych działań, z imienia i nazwiska zostanie Wam przedstawione na pierwszym spotkaniu nowego roku akademickiego 2020/2021.

Kochani, mamy koniec roku akademickiego, ale nie koniec zajęć na NUTW!

O jakichkolwiek wakacjach zapomnijcie! Nadal będę Was mobilizować do wielu działań. Razem z Anią będziemy Was namawiać  do wspólnych działań,  a głównym ich celem będzie to, abyśmy mogli się spotkać w przyszłym roku akademickim  w pełnym gronie 182 osób.

 Niestety, nikt nie był w stanie przewidzieć tego, że świat tak się zatrzyma. Nikt też nie wie, jakie będą tego konsekwencje oraz kiedy zostanie wynaleziona szczepionka przeciw COVID-19. Ale wiecie co? Ja już dzisiaj znalazłam antidotum na  koronawirusa! Tak, tak! Jakie? Już Wam mówię  - najlepszą  szczepionką  jest  PRZYJAŹŃ ! Przyjaźń, którą buduje się latami ale to nie znaczy, że można ją odmierzyć liczbą minionych lat, miesięcy, dni i godzin. Przyjaźń, którą ja mam zaszczyt się cieszyć, jest mieszanką wspólnych przeżyć, doświadczeń i nawet sporów. Wspieraniem siebie nawzajem i stawanie murem za sobą w trudnych sytuacjach. Pogłaskaniem i pogrożeniem.  Akceptacją, dochowaniem tajemnic, szczerością, wybaczaniem i szanowaniem cudzego zdania.

Jak wiecie nic na tym świecie nie dzieje się bez przyczyny i zawsze czegoś nas uczy. Teraz na przykład okazało się, że istnieje coś, czego wcześniej nie zauważaliśmy. Coś, czego szukaliśmy daleko a mamy to na wyciągnięcie ręki.  Takie  malutkie CUDA to prezenty, które niemalże na każdym kroku otrzymujemy od życia, a więc UŚMIECH i DOBRE SŁOWO - NAWET OBCEJ OSOBY, UŚMIECH WNUKA, ROZMOWA z DRUGIM CZŁOWIEKIEM, ŚPIEW PTAKÓW, KWITNĄCE  KWIATY i wiele innych. Chciejmy to wszystko dostrzegać i bądźmy za to wdzięczni losowi.

Zaczynamy życie od nowa! Z tego co nas spotkało wyciągniemy wnioski. PROSZĘ WAS O JEDNO - NIE DAJCIE SOBIE WMÓWIĆ, ŻE JESTEŚCIE SAMI - BO TO NIE JEST PRAWDĄ! Macie swoich bliskich, przyjaciół a dzięki NUTW poznaliście wielu cudownych ludzi, których prawdopodobnie nie udałoby się Wam spotkać na swojej drodze. Proszę zacznijcie żyć w przekonaniu, że cokolwiek nam przynosi los to ma swój ukryty  sens i cel. PROSZĘ - żyjcie nadal kierując się empatią i uczuciami - to na tym mi najbardziej zależy, bo nie wiem czy wiecie ale uczucia są bardziej zaraźliwe niż obecna pandemia i przenoszą się one z ogromną łatwością i szybkością. Wywołują przy tym ogromne poruszenie w sercach. Ja w swoim 15 letnim kierowaniu Uniwersytetem mam wiele dowodów na to, że tak jest. Mogłabym tu długo wymieniać, ale wspomnę tylko o szyciu maseczek i pieczeniu ciast. To tylko kilka  z wielu innych działań  wolontariackich. Również ostatnia inicjatywa dotycząca wsparcia finansowego szpitala została  przyjęta  z wielkim uznaniem ze strony naszej patronackiej uczelni PWSZ w Nysie, Posłów, Dyrektora MOK i MBP, dr Walentyny Wnuk  oraz naszych koleżanek i kolegów z innych UTW. Bardzo serdecznie chciałabym tu też podziękować za skuteczną pomoc w realizacji tego pomysłu p. Burmistrzowi Miasta Nowa Ruda, Dyrektorowi MOK i paniom z księgowości MOK oraz p. Dyrektor szpitala w Kłodzku za szybkie, wspólne działanie. Dziękuję za przekazane gratulacje od p. Starosty, p.Wicestarosty,  p. Rzecznik Starostwa oraz wszystkie dowody sympatii dla STUDENTÓW naszego UTW.

Na koniec chcę podziękować. Tobie Aniu za przesyłanie wszystkich moich e-maili do naszych Studentów i uzupełnianie mnie w działaniach Zarządu. Również dziękuję Halince, Jadzi,  Anitce, Józefom, Tadeuszom,  Zuzi i wielu, wielu innym, którzy do mnie piszą, dzwonią i dzielą się swoimi troskami i radościami życia codziennego a przede wszystkim za to, że obdarzyli mnie swoim zaufaniem i są mnie i Wam drodzy Studenci niezwykle pomocni.

Jestem ogromnie wdzięczna wszystkim i o wszystkich pamiętam. Ponieważ nie mogę znaleźć słów, które wyraziłyby moją wdzięczność powiem tylko, że:

JESTEŚCIE TAKIMI PIĘKNYMI KWIATAMI W OGRODZIE MOJEGO ŻYCIA

Z nadzieją na szybkie zobaczenie się z Wami, życzę Wam dużo zdrowia. Wiem, że bardzo tęsknicie za sobą i całym NUTW.

Kiedy się spotkamy... niestety nie jestem wróżką - chociaż?

 

Wasza Karolina

 

ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO 2019/2020 W NUTW - Starsze »
« Nowsze - NUTW : KONDOLENCJE

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
bezchmurnie
wiatr: północno zachodni 4 m/s
cisnienie: 965 hPa
9°C
bezchmurnie
Południe
pogodnie
wiatr: północno zachodni 5 m/s
cisnienie: 965 hPa
17°C
pogodnie
Popołudnie
pochmurno
wiatr: północno zachodni 3 m/s
cisnienie: 965 hPa
17°C
pochmurno
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT