english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


24 czerwca Noworudzki UTW został nominowany do udziału w akcji Gaszyn Challenge przez zaprzyjaźniony Uniwersytet Trzeciego Wieku ze Złotego Stoku....
,,...żeby plecak swój wziąć i gitarę,, i pójść na spotkanie z przyrodą – bujną soczysta zielenią,...

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

MĄDRY SENIOR PRZED SZKODĄ


Data: 2019-12-02, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ] [ News MBP - Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie ]W poniedziałek 25 listopada 2019 roku w sali MBP w Słupcu słuchacze NUTW uczestniczyli w spotkaniu z trenerami Stowarzyszenia Euro-Concret z Wrocławia. Spotkanie prowadziła pani Dominika Myszakowska – Kaczała.

Swoją prezentację zaczęła od powszechnie znanego przysłowia „Mądry Polak po szkodzie”.

Potem przeszła do wyjaśnień, co zrobić, by uniknąć szkody. W trakcie spotkania wyjaśniała, czym jest reklamacja i jakie są jej rodzaje. Mówiła, jak powinno wyglądać postępowanie reklamacyjne, a także co zrobić, gdy reklamacja zostanie odrzucona. Wyjaśniła też, czym jest rękojmia, a czym gwarancja. Ponadto poinformowała słuchaczy, gdzie szukać pomocy, jeśli pojawią się wątpliwości dotyczące reklamacji zakupionego towaru bądź zakupionych usług.

Zawsze można skorzystać z usług Infolinii Konsumenckiej, Konsumenckiego Centrum E-porad, Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej, Miejskiego (powiatowego) rzecznika konsumentów (adres do rzecznika można uzyskać, dzwoniąc na Infolinię Konsumencką) czy Regionalnego ośrodka konsumenckiego (wykaz ośrodków konsumenckich dostępny jest na stronie internetowej www.dlakonsumenta.pl). Pani Dominika poinformowała także, kto udziela porad specjalistycznych i kto udziela nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie sądowym (pomoc tę świadczy Stowarzyszenie AQUILA z Wrocławia – informację na ten temat można znaleźć pod numerem telefonu 71 74 000 22 oraz na stronie internetowej htpp://prawo-konsumenckie.pl/).

Wszyscy uczestniczy spotkania otrzymali poradniki pt. Mądry senior przed szkodą. Konsument senior a reklamacja oraz torby z nadrukiem Mam prawa i nie zawaham się ich użyć… Poradnik został przygotowany w ramach realizacji przedsięwzięcia pt. „Mądry senior przed szkodą” – zajęcia z prawa konsumenckiego dla seniorów z województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego finansowanego ze środków Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020 – edycja 2019.

Po zakończeniu prezentacji słuchacze NUTW zdawali prowadzącej pytania. Pani Dominika w sposób wyczerpujący udzielała na nie odpowiedzi.

 

Tekst: Barbara Fiączyk

Zdjęcia:  Leokadia Mituś, Barbara Fiączyk

JAKA BĘDZIE TA BARBÓRKA? 57. RAJD BARBÓRKA 2019 - Starsze »
« Nowsze - GRUDNIOWY WEEKEND

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
zachm. całkowite
wiatr: południowo zachodni 6 m/s
cisnienie: 959 hPa
25°C
zachm. całkowite
Wieczór
zachm. całkowite
wiatr: południowo zachodni 4 m/s
cisnienie: 960 hPa
22°C
zachm. całkowite
Noc
deszcz
wiatr: północno zachodni 4 m/s
cisnienie: 964 hPa
16°C
deszcz
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT