english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


24 czerwca Noworudzki UTW został nominowany do udziału w akcji Gaszyn Challenge przez zaprzyjaźniony Uniwersytet Trzeciego Wieku ze Złotego Stoku....
,,...żeby plecak swój wziąć i gitarę,, i pójść na spotkanie z przyrodą – bujną soczysta zielenią,...

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

PWSZ W NYSIE I USTAWICZNE KSZTAŁCENIE SENIORÓW


Data: 2019-11-17, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ]Na drugi zjazd studentów seniorów Noworudzkiego UTW w PWSZ w Nysie jechaliśmy późnym popołudniem (13 listopada) w padającym deszczu ze śniegiem.


Ale następnego dnia ranek przywitał nas piękną pogodą z tu i ówdzie malowanymi lekkim mrozem obrazami. Na zajęciach słuchacze zapoznali się z pojęciem "celu" - czyli świadomego lub podświadomego stanu przyszłego, który uważamy za pożądany i do którego swoim działaniem dążymy. Cel musi zostać sformułowany jakościowo i ilościowo, musi też zostać określony czas, w jakim zostanie osiągnięty. Cel zawsze odnosi się do dalszej lub bliższej przyszłości. Jakieś cele wyznacza sobie każdy z nas, wyznaczają je sobie organizacje, społeczności, państwo. Np. celem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest szeroko pojęta edukacja. Jak ją osiągnąć? Oczywiście przez wykłady i warsztaty z różnych dziedzin wiedzy - ale nie tylko.


Funkcję edukacyjną spełnia również turystyka (zawsze poznaje się coś nowego), taniec (nazywany również formą komunikacji niewerbalnej) czy wszelkie formy odpowiedniego ruchu, uczące jak zachować zdrowie i sprawność fizyczną. Takie działania dla osiągnięcia celu - czyli edukacji -są oczywiście planowane i można powiedzieć, że mają też motywację. Bo na zakończenie roku akademickiego dostaniemy dyplomy, bo swoimi nabytymi umiejętnościami pochwali się grupa teatralna, taneczna, śpiewająca czy kulinarna. Jak przystało na szkołę została zadana praca domowa - a mianowicie należy rozszyfrować skrót SMART dotyczący formułowania celów. A na teście sprawdzającym trzeba to będzie wiedzieć! Jak zawsze spotkanie z Panem drem Piotrem Bernatem było ciekawe i nawet ci, którzy czasem na wykładach "zamykają oko" brali udział w dyskusji. A była ożywiona.

 

Noworudzki UTW

Anna Szczepan

fot. A.Szczepan,

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - Starsze »
« Nowsze - MEDALISTKI NUTW

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
zachm. całkowite
wiatr: południowo zachodni 6 m/s
cisnienie: 959 hPa
25°C
zachm. całkowite
Wieczór
zachm. całkowite
wiatr: południowo zachodni 4 m/s
cisnienie: 960 hPa
22°C
zachm. całkowite
Noc
deszcz
wiatr: północno zachodni 4 m/s
cisnienie: 964 hPa
16°C
deszcz
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT