english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


13 stycznia 2020 na scenę MBP w Słupcu z kolędą na ustach, tanecznym krokiem wstąpił zespół Katarzynki ze Ścinawki Górnej....
W sobotę 11 stycznia zapowiadało się całkiem pogodnie, więc 12-to osobowa turystyczna grupa złożona z członków PSD Koło w Nowej Rudzie i słuchaczy NUTW AniKije ......

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

KAJAKIEM PO ODRZE


Data: 2019-09-02, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ]Na spływ kajakowy TRENDY SENIOR zaproszenie przyszło z Uniwersytetu Trzeciego Wieku Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie- Koźlu. Trochę się zastanawialiśmy, bo z wiosłowaniem to u nas jakoś nietęgo. Ale czemu nie spróbować? Zgłosiliśmy swój udział! Zebrało się aż ośmiu chętnych wioślarzy - i o dziwo dostaliśmy cztery kajaki (były dwuosobowe) - nagrodę za przejechanych 160 km na start.

Więc w piękną, upalną ostatnią sobotę sierpnia w Dziergowicach wystartowały 4 nasze osady wioślarskie na dystansie ok. 20 km... Kibiców było nieco więcej niż startujących, więc było komu zrobić im wielki aplauz. Kajaki w obstawie fachowej asysty wypłynęły na rzekę - Odrę oczywiście, tworząc barwny widok. Kibice tymczasem przemieścili się na metę do przystani "Szkwał" w Kędzierzynie-Koźlu. Ponieważ oczekiwanie na płynące załogi było kilkugodzinne, organizatorzy zadbali o różne atrakcje. Była kawka, herbata, ciasteczka i wafelki - bo wielką bułę na śniadanie dostali wszyscy zaraz po przyjeździe.


Tymczasem sympatyczny pan kapitan zaprosił wszystkich chętnych na przejażdżkę dżonką. Szumiała woda ( i silnik niestety też) i była pogoda i naprawdę mało nam brakowało do szczęścia, ty, bardziej że każdy mógł trochę "posterować" wodnym pojazdem i oczywiście zrobić sobie zdjęcie w kapitańskiej czapce, a pan kapitan nie szczędził rzecznych opowieści. A na nabrzeżu grała muzyczka i było wielkie śpiewanie - takie karaoke na żywo - tzn. przy gitarowym akompaniamencie koleżanki z UTW Ziemi Kozielskiej i jej wiodącym głosie. A my niektóre piosenki usiłowaliśmy nawet ilustrować tanecznie. W ludowych, opolskich strojach wystąpił zespół KOMES, przyśpiewując oczywiście na ludowo. No i ukazały się płynące kajaki. Nikt jakoś specjalnie się nie spieszył, no ale był ktoś pierwszy, jako drugi przypłynął jeden z naszych kajaków, a ci którzy nieco osłabli zostali podciągnięci łódką - ale ostatnie metry przepłynęli o własnych siłach. Każdy kajak witaliśmy wielkimi brawami i okrzykami machając przy tym złotymi pomponami. Zmęczeni wiosłowaniem i upałem -chociaż na wodzie było nieco lżej, wszyscy otrzymali pamiątkowe medale. I co bardzo nam się podobało - nie było rywalizacji, tylko wspólne spotkanie z przyrodą, trochę wysiłku i wspólne spotkanie ludzi cieszących się własnym towarzystwem - takie zupełnie letnie i na luzie. Do podbudowania nadwątlonych sił - zwłaszcza kajakarzy pojawił się jeszcze bogracz i pieczone kiełbaski. Ponownie wystąpił zespół KOMES, malowniczo rysując się na tle wszystkich drużyn ubranych w niebieskie, "spływowe" koszulki.  A potem przygrywała muzyczka i można było się pokręcić w jej takt. Ale piękny dzień powoli dobiegał końca. Serdecznie podziękowaliśmy organizatorom i pożegnaliśmy studentów innych UTW z województwa opolskiego i Czech. Było świetnie!

 

Noworudzki UTW

Anna Szczepan

fot. A.Szczepan, H.Pressel

HRADEC KRALOVE - MIASTO ELIŠEK - Starsze »
« Nowsze - NUTW : NEKROLOG

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
zachm. całkowite
wiatr: zachodni 3 m/s
cisnienie: 989 hPa
-2°C
zachm. całkowite
Południe
pogodnie
wiatr: zachodni 3 m/s
cisnienie: 988 hPa
-1°C
pogodnie
Wieczór
bezchmurnie
wiatr: zachodni 3 m/s
cisnienie: 986 hPa
-3°C
bezchmurnie
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT