english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


24 czerwca Noworudzki UTW został nominowany do udziału w akcji Gaszyn Challenge przez zaprzyjaźniony Uniwersytet Trzeciego Wieku ze Złotego Stoku....
,,...żeby plecak swój wziąć i gitarę,, i pójść na spotkanie z przyrodą – bujną soczysta zielenią,...

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

WIECZÓR W FILHARMONII SUDECKIEJ


Data: 2019-08-13, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ]9 sierpnia, w piątkowe popołudnie dwudziestoosobowa grupa studentów Noworudzkiego UTW pojawiła się na wałbrzyskim rynku. Mieliśmy dobrą godzinkę na pyszne (np. sernikowe) lody, kawę, mały spacer albo odpoczynek przy fontannie. Punktualnie o 19.00 siedzieliśmy już na widowni Filharmonii Sudeckiej.


Dyrygent Bartosz Żurakowski podniósł batutę i orkiestra symfoniczna przywitała publiczność wiązanką przebojów Elvisa Presleya. Bo właśnie Elvisowi Presleyowi poświęcony był ten koncert. Elvis Presley (1935 - 1977) - "Król Rock and Rola", uznany za najlepszego artystę lat pięćdziesiątych, zadebiutował  w filmie "Kochaj mnie czule" piosenką o tym samym tytule, która właściwie do dzisiaj jest przebojem. Presley grał muzykę zapożyczoną z różnych kultur (country, pop, rock and roll czy nawet gospel) i ciekawostką jest, że tak naprawdę nie był autorem żadnej że swoich piosenek (choć przypisuje mu się autorstwo Love Me Tender). Miał niesamowitą pamięć muzyczną, co skrzętnie wykorzystywał do zaadaptowania i zaaranżowania zasłyszanych piosenek, które w jego wykonaniu stawały się przebojami. Orkiestra symfoniczna Filharmonii Sudeckiej wraz z zespołem big-bandowym i wokalistami z Bydgoszczy, zaprezentowali niesamowity koncert. Dobrze znana i lubiana muzyka, z lekką i dowcipną konferansjerką zachęcała publiczność do czynnego udziału w koncercie.


Można było  podśpiewywać oczywiście bić "rokendrolowe" brawo, przytupywać do taktu a i zatańczyć też, jeśli ktoś miał ochotę i odwagę wyjść na niewielkie przestrzenie wolnego miejsca. Wokaliści (Adam Wasiela i Łukasz Piasecki) byli doskonali - i chwała im za to, że nie naśladowali każdego drgnienia głosu Króla, do perfekcji też opanowali taneczne umiejętności rock and rolla. Ten koncert to dwie godziny świetnej zabawy i bez bisów się nie obeszło. A nas bolały ręce od klaskania, a stopy od wystukiwania rytmu, bo chyba każdy całym sobą rwał się do tańca.

 

Noworudzki UTW

Anna Szczepan

fot. A.Szczepan

W DOLINIE BOBRU - Starsze »
« Nowsze - FILM : 24 SIERPNIA 2019 – KILOF I SOWA – POCIĄG PRZEZ NOWĄ RUDĘ, WIADUKTY I TUNELE!

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
zachm. całkowite
wiatr: południowo zachodni 6 m/s
cisnienie: 959 hPa
25°C
zachm. całkowite
Wieczór
zachm. całkowite
wiatr: południowo zachodni 4 m/s
cisnienie: 960 hPa
22°C
zachm. całkowite
Noc
deszcz
wiatr: północno zachodni 4 m/s
cisnienie: 964 hPa
16°C
deszcz
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT