english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


W poniedziałek 25 listopada 2019 roku w sali MBP w Słupcu słuchacze NUTW uczestniczyli w spotkaniu z trenerami Stowarzyszenia Euro-Concret z Wrocławia....
Kolejny rok minął, jak chwila. Wydaje się, że zaledwie wczoraj podsumowaliśmy Rajd Barbórka 2018, a tymczasem do startu kolejnej edycji zostało już tylko kilka tygodni....

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

WROCŁAW - ROŻNE WYMIARY PIĘKNA


Data: 2019-08-02, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ]Ostatni dzień lipca pogodowo na wycieczkę nadawał się wyśmienicie. Słońce gdzieś tam skryło się za chmurami, deszcz nie padał a i ciepło było w sam raz. Do Wrocławia na lajtową, letnią wycieczkę  pojechała prawie czterdziestoosobowa grupa studentów NUTW.


Na początek zgodnie udaliśmy się na Wystawę Fresków Kaplicy Sykstyńskiej (teoretycznie wcześniej zaznajomieni z tematem przez naszą niestrudzoną Jolę), przygotowaną przez niemiecką firmę YOLO Event UG (haftungsbeschränkt) & Co.KG. Wystawa gościła już w kilku miastach, m.in. w Berlinie i Wiedniu a także za oceanem, gdzie cieszyła się wielkim powodzeniem. Jeśli ktoś nie był w Rzymie, to tutaj ma okazję pozachwycać się jednym z największych zabytków Wiecznego Miasta - i to z bliska. Wystawa przedstawia 34 repliki fresków Michała Anioła znajdujących się na kopule i ścianach bocznych watykańskiej kaplicy. Dzieła włoskiego mistrza renesansu zostały dokładnie odwzorowane na specjalnym płótnie, którego struktura przypomina powierzchnię ścian. Zaskoczeniem dla wielu odwiedzających wystawę był widok jakby wyciętych ze ścian obrazów i umieszczonych na płótnie. Z tak bliska nie obejrzymy tych dzieł w oryginale (w oryginale na wysokości ponad 20m). Za pomocą krótkich opisów umieszczonych pod obrazami i audioprzewodników można było zapoznać się z postaciami tam namalowanymi. Podziwialiśmy kunszt malarski, doskonałą znajomość anatomii ludzkiego ciała, znajomość historii i autorskie wizje i metafory. Najwięcej uwagi zwiedzających skupiał "Sąd Ostateczny" i "Stworzenie Adama".  Nasyceni pięknem sztuki malarskiej, wyszliśmy z kościoła św. Krzyża (na Ostrowie Tumskim, gdzie mieści się wystawa) i spacerkiem  ulicą Świętokrzyską przemieściliśmy się do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego.


Posileni makaronowym daniem w Cafe Flora (na terenie Ogrodu) wyruszyliśmy na spacer wśród kwiatów, zieleni, wody i oczywiście własnego towarzystwa. Piękne nenufary w wodnych oczkach, wielobarwne kompozycje kwiatowe, trochę oryginalnej sztuki współczesnej (M. Struzik) przyciągały wzrok, a ławeczki gęsto ustawione zachęcały do przycupnięcia choćby na chwilę. Był i wodospadzik, łukowato wygięty mostek i skamieniałe drzewa i fantastyczne kaktusy w szklarniach. I było mnóstwo czasu na pogaduszki, odpoczynek i małą czarną na świeżym powietrzu. Było po prostu na luzie.

 

 

Noworudzki UTW

Anna Szczepan

fot. J.Redlicki, A.Szczepan

 

IMIENINOWY RAJD - Starsze »
« Nowsze - 29. BIEG POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
bezchmurnie
wiatr: południowo zachodni 4 m/s
cisnienie: 963 hPa
0°C
bezchmurnie
Wieczór
bezchmurnie
wiatr: południowo zachodni 5 m/s
cisnienie: 962 hPa
0°C
bezchmurnie
Noc
pogodnie
wiatr: południowo zachodni 7 m/s
cisnienie: 960 hPa
0°C
pogodnie
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT