english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


7.10.2019 r. w MBP w Nowej Rudzie – Słupcu odbyło się spotkanie słuchaczy NUTW z przyrodnikiem dr. Romualdem Mikuskiem. Pan dr Romuald Mikusek jest pracownikiem Parku Narodowego Gór Stołowych....
Olga Tokarczuk laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za 2018 rok. Pisarka jest drugą Polką z tym elitarnym wyróżnieniem. (Źródło: http://www.tvn24.pl)...

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

ŚWIĘTOJAŃSKA NOC CZERWCOWA


Data: 2019-06-25, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ]22 czerwca po południu, pod Ratuszem na noworudzkim Rynku zebrała się 40-to osobowa, barwnie ubrana grupa. Byli to uczestnicy piątej Noworudzkiej Nocy Świętojańskiej organizowanej już tradycyjnie przez Koło PTTK im. "Gwarków Noworudzkich".
 


Wszystkich zebranych - gości z Koła Czeskich Turystów z Broumova, członków PTTK oraz grupy AniKije Noworudzkiego UTW, przywitał Prezes Koła, Przodownik Turystyki Górskiej kol. Edward Lada. Kwiecisty, przykuwający wzrok  korowód  pod wodzą Honorowego Przodownika Turystyki Górskiej, kol. Czesława Dominasa, wyruszył ul. Podjazdową a potem Piastów do mostu nad Włodzicą przy "Rudku". Tam została przypomniana historia Nocy Świętojańskich i piękne, kolorowe, uwite na tę okazję wianki popłynęły z nurtem Włodzicy. Tymczasem niezawodny Smilebus już czekał aby wszystkich chętnych do zabawy i posiedzenia przy ognisku "podrzucić" na Górę św. Anny, na Rancho Overo.
 


Zanim kiełbaski się upiekły, był czas na rozmowy i turystyczne plany na najbliższą przyszłość, w tym również wyjścia wspólne z Czechami. Już przy kawie i ciastach rozpoczęły się konkursy. Pierwszy z nich - "słowo na literę" - opanowali członkowie NUTW, ale w dalszych nagrody przypadały pospołu innym uczestnikom. Był oczywiście konkurs rzutu beretem, było magiczne pudełko i nieco trudniejszy - odgadnięcie 19 miejsc pokazanych na fotografiach. Cały czas dopisywała piękna pogoda i doskonałe humory a ciepła, kameralna atmosfera nadała całej imprezie niepowtarzalny klimat.

 

Noworudzki UTW

Anna Szczepan

fot. E.Lada

NUTW : ŚWINOUJŚCIE, ŚWINOUJŚCIE ... - Starsze »
« Nowsze - INSPIRACJA

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
pogodnie
wiatr: zachodni 3 m/s
cisnienie: 965 hPa
13°C
pogodnie
Wieczór
zachm. całkowite
wiatr: północno zachodni 1 m/s
cisnienie: 966 hPa
11°C
zachm. całkowite
Noc
pochmurno
wiatr: północno zachodni 1 m/s
cisnienie: 965 hPa
8°C
pochmurno
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT