english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


9 września w sali widowiskowej MOK, Noworudzki UTW zainaugurował 13 rok swojej działalności....
W średniowieczu oznaczała Ziemię Lubelską, w późniejszych wiekach i dzisiaj też, określa województwo lubelskie....

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

WITAJCIE WAKACJE!


Data: 2019-06-05, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ] [ News MOK - Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie ] [ News MBP - Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie ]3 czerwca w sali widowiskowej filii MBP w Słupcu, studenci Noworudzkiego UTW pożegnali rok akademicki 2018/2019. Zakończenie roku było uroczyste, świętowane razem ze znamienitymi gośćmi - przyjaciółmi Uniwersytetu i studenckiej senioralnej braci.


Uroczystość rozpoczął chór CANTARE piosenkami lat siedemdziesiątych i wszystkich przybyłych powitała Pani Rektor Karolina Popiel wraz z Dyrektorem MOK Wojciechem Kołodziejem. Zaraz potem na scenie pojawiły maluszki Ala i Karolek z Miejskiego Żłobka nr 1 w Słupcu wraz z Panią Dyrektor  Aleksandrą Szwec i bardzo poważnie została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Uniwersytetem a Żłobkiem, sygnowana przez dyrektorów (MOK i Żłobka) oaz Panią Rektor NUTW, przypieczętowana ponadto odciśniętymi paluszkami maluchów. Krótka prezentacja pokazała w telegraficznym skrócie co działo się w mijającym właśnie roku akademickim a potem  wyróżniający się studenci otrzymali stosowne podziękowania. Właściwie dodawać nawet nie trzeba, że wszyscy słuchacze rok akademicki zaliczyli wyśmienicie, o czym świadczyły tradycyjne świadectwa.


Na zakończenie części oficjalnej zabrali głos przybyli goście, gratulując udanej działalności w ciągu roku i życząc wspaniałych wakacji. Część artystyczną rozpoczął mini koncertem akordeonowym Pan Józef Kmita, a już za chwilę na scenie pojawili się aktorzy teatru KOMEDYJA w sztuce włoskiego, XVIII-wiecznego komediopisarza Carlo Goldoniego, pt. "Uczciwa dziewczyna". Stroje z epoki oraz dekoracje (przygotowane przez samych aktorów) i lekkość fabuły pozwoliły pobujać wyobraźni do starej Wenecji i pośmiać się z komedii pomyłek i niedomówień. Zespół ludowy ŚCINAWIANKI swoim występem wprowadził już nastrój prawie biesiadny i z  "krotochwilną chwilą" wystąpił od niedawna istniejący zespół śpiewająco-kabaretowy KURTYNA. A więc były dowcipne teksty wierszowane i te pisane prozą, (częściowo przez samych słuchaczy), z całą salą śpiewany był "Hymn seniorów", konie zielone już pobiegły do lata pachnącego miętą, a "banda" oczywiście nie mogła się rozstać i już zapowiedziała, że "wkrótce znów spotkamy się!".

Wymarzonych wakacji!

 

Noworudzki UTW

Anna Szczepan

fot. J.Redlicki

MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W NOWEJ RUDZIE ZAPRASZA : LATO W MIEŚCIE - Starsze »
« Nowsze - USTAWICZNE KSZTAŁCENIE SENIORÓW

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
zachm. całkowite
wiatr: zachodni 3 m/s
cisnienie: 967 hPa
11°C
zachm. całkowite
Południe
zachm. całkowite
wiatr: zachodni 3 m/s
cisnienie: 967 hPa
13°C
zachm. całkowite
Popołudnie
zachm. całkowite
wiatr: zachodni 4 m/s
cisnienie: 966 hPa
13°C
zachm. całkowite
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT