english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


24 sierpnia 2019r. przyjedzie do Nowej Rudy turystyczny pociąg KILOF z setkami turystów. Dla mieszkańców Kotliny Kłodzkiej i nie tylko dzięki Turkol.pl będzie też możliwość skorzystania z przejazdu pociągami SOWA i KOTLINA....
9 sierpnia, w piątkowe popołudnie dwudziestoosobowa grupa studentów Noworudzkiego UTW pojawiła się na wałbrzyskim rynku....

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI NOWORUDZKIEJ POLICJI


Data: 2019-04-14, dodano przez admin
Kategorie: [ News MBP - Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie ] [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ] [ News 112 ]Dnia 8.04.2019 r. w MBP w Nowej Rudzie – Słupcu słuchacze Noworudzkiego Uniwersytetu III Wieku spotkali się z przedstawicielami policji z Nowej Rudy. Młodszy aspirant Patrycja Dąbrowna, młodszy aspirant Łukasz Jagieła oraz młodszy aspirant Rafał Maksymowicz wyjaśniali, jakie zadania należą do dzielnicowych. Poinformowali też obecnych o tym, ilu policjantów pracuje na terenie Komisariatu Policji w Nowej Rudzie i jaki teren muszą patrolować. Jest ich na naszym terenie naprawdę niewielu (to jest aż nieprawdopodobne, bo patrząc na programy informacyjne nadawane w TV, można dostrzec dziesiątki, a nawet setki policjantów towarzyszących niektórym politykom).


W czasie spotkania policjanci zwracali uwagę na umundurowanie, pokazali też, jak wygląda legitymacja policyjna. Tłumaczyli, że warto uważnie się jej przyjrzeć. Ostrzegali przed oszustami, którzy wykorzystując łatwowierność osób starszych, dokonują przestępstw już nie tylko „na wnuczka” czy „na policjanta”, ale podszywają się pod pracowników Miejskiej Opieki Społecznej, a nawet pod służby CBŚ. W Słupcu złodzieje dokonali kradzieży pieniędzy, podszywając się pod pracowników ZWiK-u (wodociągów). Często ludzie w różnym wieku stają się ofiarami oszustów podczas prezentacji, na które otrzymują zaproszenia. Należy uważać na firmy, które zapraszają na bezpłatne pokazy, na badania, po odbiór nagrody. Często celem tych spotkań jest sprzedaż pościeli, garnków, urządzeń medycznych. Nie warto też ufać firmom proponującym niższe rachunki za gaz, prąd, telefon. Niektórzy przedstawiciele firm sugerują, że są przedstawicielami dotychczasowego dostawcy tych usług i podsuwają do podpisania nową umowę. W ten sposób nieświadomie zostaje zerwana obecna umowa i człowiek ponosi dotkliwe straty finansowe (wynikające z kar umownych). Trzeba pamiętać, że od umowy można odstąpić w ciągu 14 dni, jeśli umowa została podpisana w domu. Również w ciągu 14 dni można zwrócić towar zakupiony na pokazie (wówczas ponosimy jedynie koszty wysyłki).Policjanci ostrzegali, że bardzo często, kierując się emocjami, ludzie podejmują pochopne decyzje. Zapominają o tym, że obcym nie należy ufać.

Warto pamiętać o numerze alarmowym 112.

Numer telefonu na Komisariat Policji w Nowej Rudzie to: 74 872 08 20.
Do dzielnicowych można się dodzwonić wybierając numer 74 872 44 31, a następnie

By zadzwonić do st. sierż. Marcina Duczyńskiego, młodszego aspiranta Łukasza Jagieły czy młodszego aspiranta Rafała Maksymowicza należy wybrać numer 74 872 44 31 wew. 246. Natomiast, by zadzwonić do sierż. sztab. Łukasza Deoniziaka czy młodszej aspirant Patrycji Dąbrownej trzeba wybrać numer 74 872 44 31 wew. 245.

W czasie spotkania słuchacze zadawali wiele pytań, na które policjanci starali się odpowiadać w sposób wyczerpujący.

Po spotkaniu studenci prowadzili jeszcze rozmowy indywidualne ze swoimi dzielnicowymi.

 

Tekst i zdjęcia: Barbara Fiączyk

 

X-LECIE ZĄBKOWICKIEGO UTW - Starsze »
« Nowsze - KURIER NOWORUDZKO - RADKOWSKI Numer 4 (210) / 04.2019

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
zachm. całkowite
wiatr: południowo zachodni 2 m/s
cisnienie: 962 hPa
18°C
zachm. całkowite
Południe
bezchmurnie
wiatr: południowo zachodni 6 m/s
cisnienie: 961 hPa
24°C
bezchmurnie
Popołudnie
bezchmurnie
wiatr: południowy 5 m/s
cisnienie: 960 hPa
27°C
bezchmurnie
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT