english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


23 czerwca w budynku kościoła ewangelickiego na Górze Parkowej w Kudowie Zdroju, odbył się VI Festiwal Aktywności Mieszkańców Ziemi Kłodzkiej INSPIRACJA....
22 czerwca po południu, pod Ratuszem na noworudzkim Rynku zebrała się 40-to osobowa, barwnie ubrana grupa....

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

RÓŻNE BARWY HUMORU


Data: 2019-04-04, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ]Humor - to zdolność dostrzegania zabawnych stron życia, przedstawienie czegoś w zabawny sposób, śmieszne, komiczne sceny, sytuacje czy dialogi, ale też chwilowy stan usposobienia -dobry nastrój. Prima Aprilisowe spotkanie w NUTW, oczywiście1 kwietnia, nie mogło się odbyć całkiem na poważnie. A na to spotkanie przybyła do nas Sławomira Pęcherczyk, znana nam i bardzo lubiana wykładowczyni, zawsze w sposób niekonwencjonalny prowadząca zajęcia.
 

A co dopiero w takim dniu! No więc Pani Sławka przybyła w stroju zupełnie nietuzinkowym, z nieodłączną swoją walizeczką i nowym pomocnikiem, czarnym krukiem Ziutkiem (pacynka). Ziutek bardzo niecierpliwie oczekiwał spotkania z noworudzkimi studentami, toteż jak na dłużej utknęli  korku jadąc do nas, ponoć bardzo mocno wyrażał swoje niezadowolenie... Pocieszył się jednak szybko, przytulając się chętnie do studentek i idąc z nimi w tany, bo takowe też były. Ziutek tak się tym w końcu zmęczył, że usiadł sobie wygodnie na krześle i z zainteresowaniem przyglądał się "poważnym warsztatom". Poczucie humoru, jak się okazuje, odgrywa dużą rolę w rozwoju psychicznym człowieka, szczególnie w sferze intelektualnej i emocjonalnej. W wieku XIX humor stał się elementem stylu życia Anglików - wtedy też powstało pojęcie poczucia humoru (tego angielskiego my w zasadzie nie rozumiemy).
 

No więc zgodnie z naszym poczuciem humoru przystąpiliśmy do zabawy (oczywiście cały czas pracowaliśmy w grupach). Przekazanie sobie tytuł ulubionego filmu nie spowodowało niczego śmiesznego, ale już dokończenie zdania ("w moich majteczkach jest...") z wpleceniem tegoż tytułu wywoływało salwy śmiechu, jeśli ktoś odważył się wypowiedzieć to zdanie głośno. Przyszła też pora na dowcipy. Były czytane, były opowiadane i nawet żadnego nie udało się nikomu spalić. Był też dowcip ilustrowany pokazem sytuacyjnym w wykonaniu naszej koleżanki Marty. Śmiech wywołał wyświetlony na ekranie komiks (historyjka obrazkowa często z tekstem , grafika satyryczna) no i oczywiście skecz - tu w wykonaniu kabaretu Ani Mru Mru (tata jedzie do sanatorium). Dowcipy, dobry humor czy śmiech powinny nam towarzyszyć jak najczęściej, ale  trzeba uważać aby tym dobrym humorem nie zrobić nikomu krzywdy, nie wyszydzać, nie poniżyć. Ciekawostką jest, że naukowe rozważania na temat humoru sięgają starożytności. Już Arystoteles powiedział, że humor to cecha wyróżniająca człowieka spośród innych zwierząt dwunożnych. A my możemy się z tym zgodzić, albo nie.

Noworudzki UTW
Anna Szczepan
fot. J.Redlicki, A.Szczepan
TESTOWY MARSZ - Starsze »
« Nowsze - NUTW : KONDOLENCJE DLA NASZEJ KOLEŻANKI

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
bezchmurnie
wiatr: północno zachodni 4 m/s
cisnienie: 969 hPa
21°C
bezchmurnie
Południe
bezchmurnie
wiatr: północno zachodni 6 m/s
cisnienie: 968 hPa
24°C
bezchmurnie
Popołudnie
bezchmurnie
wiatr: północno zachodni 6 m/s
cisnienie: 967 hPa
23°C
bezchmurnie
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT