english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


Wieść radosną niosą dzwony, na wsze świata grają strony, że zmartwychwstał Pan nad Pany, Bóg wszechmocny, Bóg kochany. ......
Na stronie www.NowaRuda.pl znajdziecie Państwo aktualne e-wydanie Kuriera Noworudzko – Radkowskiego. Serwis www.NowaRuda.pl skierowany jest do wszystkich mieszkańców miasta i gminy Nowa Ruda....

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
www.NowaRuda.pl      Informacje      TESTOWY MARSZ
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

TESTOWY MARSZ


Data: 2019-04-03, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ]Wielkimi krokami zbliża się termin(już 8 maja!) VII Ogólnopolskiego Marszu Nordic Walking Studentów UTW, a nasz Noworudzki UTW jest Organizatorem tego wydarzenia również dla zaprzyjaźnionych Uniwersytetów. Co prawda trasa została juz dawno wytyczona, ale trzeba było ją sprawdzić "na żywo". Miniona sobota (30 marca) była na taki spacer wymarzonym dniem.
 

Bo to już wiosna, na dworze pogoda piękna jak na zamówienie, a rajdu wiosennego jeszcze nie było. Na miejscu zbiórki o wyznaczonym czasie zebrała się turystyczna grupa AniKije w sile 21 osób. W doskonałych humorach wyruszyliśmy na szlak, który częściowo wiódł trasą "Dwóch Wież", a częściowo własnymi drogami, modyfikowanymi zresztą na bieżąco. Miny nam nieco zrzedły, gdy zatrzymaliśmy się "Pod Wiatą" na krótki odpoczynek. Malutkie miejsce na ognisko - ok, ale wokół - jedno śmietnisko. Puszki po piwie, butelki po innych wyskokowych i nie tylko napojach, papiery a nawet części jakiegoś zdemontowanego silnika. Fakt, faktem że w tym miejscu nie ma kosza na śmieci - może gdyby był, to przypuszczalnie chociaż część śmieci by tam trafiła. Nieco dalej na naszej drodze kolejny kwiatek. Ktoś zrobił sobie prywatne wysypisko śmieci i na nim zdemontował samochód.
 

Można powiedzieć, że pięknie to świadczy o wielkiej gospodarności i dbałości  naszych mieszkańców o własne miejsce na ziemi. Już na "bezśmietnikowym" terenie zrobiliśmy krótki odpoczynek i nadal ciesząc się słońcem i własnym towarzystwem doszliśmy do wiaty (za skrzyżowaniem z ul. Góra Anny) i stamtąd, "na skróty" za chwilę już byliśmy na Ptasim Szlaku. I znowu pełno śmieci, zdewastowane tablice informacyjne... Aż chce się krzyczeć - ludzie opamiętajcie się! Takie niespodzianki na widokowych trasach na pewno nie zachęcą turystów do spacerów po naszych terenach. A my, trochę z nosami na kwintę (bo przecież za chwilę będziemy gościć grupy turystyczne z innych miast), zakończyliśmy nasz rajd tradycyjną kawą - tym razem w Rycerskiej.

Noworudzki UTW
Anna Szczepan
fot. J.Redlicki, A.Szczepan
3. RALLY IRECO MOTORSPORT ROLL CAGE TECHNOLOGY - TARMAC MASTERS 2019 - Starsze »
« Nowsze - RÓŻNE BARWY HUMORU

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
bezchmurnie
wiatr: wschodni 5 m/s
cisnienie: 976 hPa
15°C
bezchmurnie
Wieczór
bezchmurnie
wiatr: północno wschodni 3 m/s
cisnienie: 977 hPa
12°C
bezchmurnie
Noc
bezchmurnie
wiatr: północno wschodni 1 m/s
cisnienie: 979 hPa
8°C
bezchmurnie
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT