english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


23 czerwca w budynku kościoła ewangelickiego na Górze Parkowej w Kudowie Zdroju, odbył się VI Festiwal Aktywności Mieszkańców Ziemi Kłodzkiej INSPIRACJA....
22 czerwca po południu, pod Ratuszem na noworudzkim Rynku zebrała się 40-to osobowa, barwnie ubrana grupa....

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
www.NowaRuda.pl      Informacje      TESTOWY MARSZ
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

TESTOWY MARSZ


Data: 2019-04-03, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ]Wielkimi krokami zbliża się termin(już 8 maja!) VII Ogólnopolskiego Marszu Nordic Walking Studentów UTW, a nasz Noworudzki UTW jest Organizatorem tego wydarzenia również dla zaprzyjaźnionych Uniwersytetów. Co prawda trasa została juz dawno wytyczona, ale trzeba było ją sprawdzić "na żywo". Miniona sobota (30 marca) była na taki spacer wymarzonym dniem.
 

Bo to już wiosna, na dworze pogoda piękna jak na zamówienie, a rajdu wiosennego jeszcze nie było. Na miejscu zbiórki o wyznaczonym czasie zebrała się turystyczna grupa AniKije w sile 21 osób. W doskonałych humorach wyruszyliśmy na szlak, który częściowo wiódł trasą "Dwóch Wież", a częściowo własnymi drogami, modyfikowanymi zresztą na bieżąco. Miny nam nieco zrzedły, gdy zatrzymaliśmy się "Pod Wiatą" na krótki odpoczynek. Malutkie miejsce na ognisko - ok, ale wokół - jedno śmietnisko. Puszki po piwie, butelki po innych wyskokowych i nie tylko napojach, papiery a nawet części jakiegoś zdemontowanego silnika. Fakt, faktem że w tym miejscu nie ma kosza na śmieci - może gdyby był, to przypuszczalnie chociaż część śmieci by tam trafiła. Nieco dalej na naszej drodze kolejny kwiatek. Ktoś zrobił sobie prywatne wysypisko śmieci i na nim zdemontował samochód.
 

Można powiedzieć, że pięknie to świadczy o wielkiej gospodarności i dbałości  naszych mieszkańców o własne miejsce na ziemi. Już na "bezśmietnikowym" terenie zrobiliśmy krótki odpoczynek i nadal ciesząc się słońcem i własnym towarzystwem doszliśmy do wiaty (za skrzyżowaniem z ul. Góra Anny) i stamtąd, "na skróty" za chwilę już byliśmy na Ptasim Szlaku. I znowu pełno śmieci, zdewastowane tablice informacyjne... Aż chce się krzyczeć - ludzie opamiętajcie się! Takie niespodzianki na widokowych trasach na pewno nie zachęcą turystów do spacerów po naszych terenach. A my, trochę z nosami na kwintę (bo przecież za chwilę będziemy gościć grupy turystyczne z innych miast), zakończyliśmy nasz rajd tradycyjną kawą - tym razem w Rycerskiej.

Noworudzki UTW
Anna Szczepan
fot. J.Redlicki, A.Szczepan
NUTW : WYRÓŻNIENIA - Starsze »
« Nowsze - RÓŻNE BARWY HUMORU

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
bezchmurnie
wiatr: północno zachodni 4 m/s
cisnienie: 969 hPa
21°C
bezchmurnie
Południe
bezchmurnie
wiatr: północno zachodni 6 m/s
cisnienie: 968 hPa
24°C
bezchmurnie
Popołudnie
bezchmurnie
wiatr: północno zachodni 6 m/s
cisnienie: 967 hPa
23°C
bezchmurnie
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT