english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


Zapowiedź Bieguny Kultury 2019 - Film...
W sobotę chwilę po północy wyruszyliśmy w drogę powrotną do Nowej Rudy. Przed samym wyjazdem mieliśmy jeszcze uroczystą, ......

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ


Data: 2019-01-25, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ] [ News MBP - Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie ]Dania 21 stycznia 2019 roku słuchaczy NUTW czekała w Miejskiej Bibliotece Publicznej miła niespodzianka. Nie było tradycyjnego wykładu. Natomiast dzieci z grupy „Słoneczek” z przedszkola „Kraina Malucha” przygotowane przez panie Annę Chmielarz i Paulinę Wiewiórę przedstawiły wspaniały program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, złożyły też życzenia obecnym na sali babciom i dziadkom. Na koniec odśpiewały „Sto lat”. Publiczność nagrodziła występy małych artystów gromkimi brawami. Wdzięczni słuchacze NUTW obdarowali dzieci słodkimi upominkami.

To jednak nie był koniec wrażeń. Otóż pani Marta Sługocka przygotowała dla wszystkich garść informacji o tym, od kiedy obchodzi się to święto w Polsce, a także o tym, w jakich krajach i w jaki sposób czczeni są nestorzy rodów, czyli po prostu, jak świętuje się Dzień Babci i Dziadka w Europie i na świecie. Okazało się, że jest to jedno z najbardziej lubianych świąt. Pani Marta dodała również, że symbolem tego święta w Stanach Zjednoczonych jest niezapominajka. Potem przypomniała kilka żartów z cyklu „Satyra w krótkich majteczkach” z popularnego pisma „Kobieta i życie”.

Następnie przeprowadziła dwa konkursy. Wcześniej słuchacze NUTW zostali podzieleni na dwie grupy. W każdej z nich wyłoniono lidera. Liderem jednej z grup został pan Zygmunt Guzara, a drugiej – pan Tadeusz Hajduk. Na początek każdy z panów otrzymał zadanie kulinarne: jeden musiał ugotować rosół dla wnucząt, a drugi zrobić naleśniki. Obaj panowie spisali się na medal. Podali przepisy na przygotowanie potraw. Potem było zadanie dla zespołów. Grupy musiały objaśniać znaczenie słów ze slangu młodzieżowego. Śmiechu było co niemiara. No bo któż może wiedzieć, co oznaczają wyrażenia „słowiański przykuc”, „słowo rolnika” czy też „zgręglić”. Jednak z większością wyrażeń z języka młodzieży seniorzy poradzili sobie doskonale. 
Kolejne zadanie polegało na tym, by rozpoznać na zdjęciach sławne babcie i sławnych dziadków. Z tym zadaniem lepiej poradziła sobie grupa pana Zygmunta (podała bowiem nie tylko nazwiska, ale również imiona wszystkich sław). Nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu były słodycze.

Słuchacze NUTW na pewno na długo zapamiętają ten niezwykły dzień.

Tekst i zdjęcia: Barbara Fiączyk

KURIER NOWORUDZKO - RADKOWSKI Numer 1 (207) / 01.2019 - Starsze »
« Nowsze - NUTW : NEKROLOG DLA IRENY STELMACH

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
pogodnie
wiatr: południowo wschodni 1 m/s
cisnienie: 962 hPa
17°C
pogodnie
Noc
zachm. całkowite
wiatr: południowo wschodni 1 m/s
cisnienie: 963 hPa
15°C
zachm. całkowite
Jutro przedpoł.
zachm. całkowite
wiatr: południowo zachodni 4 m/s
cisnienie: 964 hPa
18°C
zachm. całkowite
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT