english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


Wieść radosną niosą dzwony, na wsze świata grają strony, że zmartwychwstał Pan nad Pany, Bóg wszechmocny, Bóg kochany. ......
Na stronie www.NowaRuda.pl znajdziecie Państwo aktualne e-wydanie Kuriera Noworudzko – Radkowskiego. Serwis www.NowaRuda.pl skierowany jest do wszystkich mieszkańców miasta i gminy Nowa Ruda....

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

SPOTKANIE Z PANEM JACKIEM ŁAPIŃSKIM


Data: 2019-01-18, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ] [ News MBP - Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie ]Nowy rok kalendarzowy rozpoczęty. Na noworudzkim UTW po przerwie świątecznej rozpoczęły się też wykłady.

14 stycznia spotkaliśmy się, jak zwykle w dużym gronie, z panem mgr. Jackiem Łapińskim – prawnikiem, a z zamiłowania psychologiem rozwoju osobistego. ,,Życie mierzy się przeżytymi emocjami” – to  tytuł naszego wykładu. Spotkanie było też promocją książki Jacka Łapińskiego ,,Jak być lepszym”.

Chyba nie mogło być lepszego tematu wykładu na rozpoczęcie nowego roku. Wykład ten to inspiracja na cały ten rok i następne lata. Być lepszym… Nasze życie to emocje zarówno te pozytywne, jak i te negatywne. Nie pozwólmy na to, aby złe emocje, których też doświadczamy, zdominowały nasze życie. Starajmy się, aby w każdym dniu zrobić coś pozytywnego, coś dla siebie, ale przede wszystkim dla innych ludzi. Nasza pogoda ducha, wewnętrzne ciepło, otwarcie się na innych ludzi pomoże nam stać się lepszymi, przeżywać pozytywne emocje. Zdaniem pana Jacka Łapińskiego nasze pozytywne emocje to też dotrzymanie danego słowa, robienie tego, co się lubi, cieszenie się szczęściem innych,  to przeczytana książka, czy wstanie o świcie. Nasze dobre samopoczucie to życzliwość dla innych, szczęście przebywania z tymi których się lubi i rozumie. To nasi przyjaciele postrzegający podobnie jak my nasze otoczenie i nasz świat. Starajmy się unikać tych, którzy „wysysają z nas energię”. Bądźmy miłymi, ale nie uległymi. Pozytywne emocje, nasze szczęście można podzielić na trzy czasy:

Teraźniejszość – jesteśmy tu i teraz.

Przyszłość – pozytywne nastawienie, chęć zrobienia czegoś dobrego dla innych.

Przeszłość – wdzięczność za to, co było, odcięcie się od tego, na co nie mamy wpływu,

umiejętność przebaczenia.

Nasze zasłuchanie w tak interesujący wykład przerwała wstrząsająca wiadomość o bezsensownej śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. To tragiczne wydarzenie uczciliśmy wszyscy chwilą ciszy.

Już w innym nastroju, smutku i przygnębienia słuchaliśmy zakończenia wykładu…

Podsumowując wykład, Pan Jacek Łapiński utwierdził nas w przekonaniu, że trzeba dzielić się radością, otwierać na ludzi, myśleć pozytywnie, odrzucać negatywne emocje. Trzeba być razem i cieszyć się tym, szanować siebie i innych. W życiu najważniejsze są pogoda ducha i wewnętrzne ciepło, którymi powinniśmy dzielić się z innymi, a dobro i pozytywne emocje wrócą do nas ze zdwojoną siłą.

Tego się trzymajmy w rozpoczynającym się roku.  

Tekst i zdjęcie: Zuzia Jarosz   

https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif

BIORÓŻNORODNOŚĆ – FORMY OCHRONY PRZYRODY I SYSTEMY OBSZARÓW CHRONIONYCH - Starsze »
« Nowsze - KURIER NOWORUDZKO - RADKOWSKI Numer 1 (207) / 01.2019

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
bezchmurnie
wiatr: wschodni 5 m/s
cisnienie: 976 hPa
15°C
bezchmurnie
Wieczór
bezchmurnie
wiatr: północno wschodni 3 m/s
cisnienie: 977 hPa
12°C
bezchmurnie
Noc
bezchmurnie
wiatr: północno wschodni 1 m/s
cisnienie: 979 hPa
8°C
bezchmurnie
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT