english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


17 maja we Wrocławiu, prawie punktualnie o godz. 10.00 nastąpiło uroczyste otwarcie 2 Forum Wspierajmy Seniorów....
Popołudnie 15 maja w Świdnicy rozbrzmiewało piosenkami lat siedemdziesiątych, albowiem Świdnicki UTW był właśnie gospodarzem Przeglądu Piosenki UTW już po raz dziewiąty....

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

SERCE MASZ TYLKO JEDNO – O SERCU I UKŁADZIE KRĄŻENIA


Data: 2018-12-07, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ] [ News MBP - Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie ]W poniedziałek 3 grudnia 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Rudzie – Słupcu odbyło się spotkanie słuchaczy NUTW z panem Grzegorzem Łozą z Zakładu Leczniczego „Uzdrowisko Nałęczów”. W czasie wykładu połączonego z ciekawą prezentacją prelegent mówił o sercu i układzie krążenia, a także o tym, jak zdrowo żyć oraz o zasadach higieny zdrowia. Zachęcał do skorzystania z leczenia sanatoryjnego w Nałęczowie, które ma ponad dwustuletnią tradycję. Pobyty lecznicze wskazane są dla osób, które chcą poprawić kondycję fizyczną i sprawność ruchową, a także dla tych, którzy cierpią z powodu chorób serca i układu krążenia. Nałęczów znany jest z tego, że znajduje się tam jednoprofilowe uzdrowisko kardiologiczne. Pomoc mogą w nim znaleźć osoby w każdym wieku, u których występuje ryzyko choroby niedokrwiennej serca, spowodowane siedzącym trybem życia, pracą w przewlekłym stresie, nadwagą i otyłością, chorobą nadciśnieniową.
 

Leczyć się tu mogą także osoby z wysokim poziomem cholesterolu, chorzy na cukrzycę, nałogowi palacze. Leczący się w nałęczowskich uzdrowiskach mogą liczyć na całodobową opiekę medyczną. Znajduje się tu również Oddział Intensywnej Opieki Kardiologicznej (OIOK). W trakcie wykładu pan Grzegorz Łoza udzielił słuchaczom wielu cennych informacji. Wyjaśniał, jak należy się zachować, gdy jesteśmy sami w domu (w samochodzie) i zaczynamy odczuwać silny ból za mostkiem, który zaczyna promieniować w kierunku ramienia i w górę szczęki. Przypomniał też, że każdy z nas powinien żyć długo i zdrowo, dlatego warto być egoistą i czasami pomyśleć o sobie. Poza tym zwrócił uwagę na to, że powinniśmy codziennie zażywać intensywnego ruchu (przynajmniej 30 minut). Warto też sprawdzać swoje wyniki i pamiętać o tym, jakie są normy dla emerytów (maksymalny poziom cholesterolu – 190, cukru – 100, ciśnienie 140/90, obwód brzucha u kobiet maksymalnie – 88 cm, dla mężczyzn – 102 cm). Po skończonym wykładzie i prezentacji słuchacze podziękowali prelegentowi oklaskami, a potem jeszcze prowadzili z nim indywidualne rozmowy.

Tekst i zdjęcia: Barbara Fiączyk
ANDRZEJKOWA NOC Z DUCHAMI - Starsze »
« Nowsze - RAJD BARBÓRKOWY 2018

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
zachm. całkowite
wiatr: południowy 4 m/s
cisnienie: 951 hPa
17°C
zachm. całkowite
Wieczór
pogodnie
wiatr: południowo wschodni 2 m/s
cisnienie: 952 hPa
15°C
pogodnie
Noc
pochmurno
wiatr: południowo wschodni 2 m/s
cisnienie: 952 hPa
11°C
pochmurno
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT