english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


Dnia 28 stycznia 2019 roku słuchacze NUTW spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, by uczestniczyć w wykładzie pani Barbary Maniak „Jak żyć długo, mądrze i szczęśliwie?”...
Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 24 stycznia 2019 roku odeszła na zawsze nasza Koleżanka, Irena Stelmach, wieloletnia słuchaczka Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku....

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

SPEED-BALL - NOWA SEKCJA W NOWORUDZKIM UTW


Data: 2018-07-04, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ]Speed Ball to nowa dyscyplina sportowa w zasadzie nie wymagająca specjalnego wysiłku, ale na pewno trochę refleksu i wprawy. Przybyła do nas nie tak dawno z Egiptu. Gra polega na odbijaniu rakietkami specjalnej, gumowej piłeczki uwiązanej na półtorametrowej żyłce przymocowanej do stojaka. Odbijana piłeczka wiruje wokół stojaka, zmieniając kierunek swojego biegu po każdym uderzeniu. Rozgrywki mogą odbywać się różnych systemach: w pojedynkę, singlowym - czyli w parach(!), deblowym - rywalizują wtedy ze sobą dwie dwuosobowe drużyny oraz w systemie sztafetowym.


A tak naprawdę, można - przynajmniej do celów treningowych robić różne kombinacje tych systemów. Seniorzy - studenci lubią nowości i lubią ruch. Tak więc w ramach projektu Sportownia Seniorów w Nowej Rudzie, 1 lipca  b.r. odbyła się Akademia Speed-balla, w czasie której Mistrz Polski i brązowy medalista Mistrzostw Świata, Zbigniew Bizoń odkrył przed słuchaczami Noworudzkiego UTW tajniki nowej dyscypliny sportowej. To pierwsze treningowe spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 7 w Słupcu, dzięki uprzejmości jej Dyrektora, Jarosława Przybyła. Korzystając z dofinansowania w ramach programu ASOS 2014-2020 już osiem organizacji senioralnych zostało przeszkolonych z zasad gry i wyposażonych w profesjonalny sprzęt, a nasz Noworudzki UTW znalazł się w tym właśnie gronie.


Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Sportownia w partnerstwie z ośmioma organizacjami zrzeszającymi seniorów, a celem jest dotarcie za pośrednictwem tychże organizacji do mniej aktywnych seniorów i pokazanie im prozdrowotnych zalet tej gry. Speed-ball jest prosty do opanowania i posiada szereg zalet korzystnych dla zdrowia seniorów: nie obciąża stawów, korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy oraz wzmacnia ogólną wytrzymałość. Mogą go uprawiać osoby starsze o różnym stopniu sprawności fizycznej a nawet osoby z grupą inwalidzką, nie obawiając się odniesienia kontuzji. Speed-ball jest jedną z form proponowanych seniorom do "wyjścia z domu" i zadbanie o własne zdrowie i dobre samopoczucie, a na dodatek speed-ballem można się pobawić z wnukami - bo to sport dla wszystkich. Od seniora do juniora.

 

 

Noworudzki Uniwersytet

Trzeciego Wieku

Anna Szczepan

fot. J.Redlicki, A.Szczepan

W ŚWIĘTOJAŃSKĄ NOC CZERWCOWĄ... - Starsze »
« Nowsze - SZLAKIEM KULTUR I RELIGII POGRANICZA - PODLASIE

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
bezchmurnie
wiatr: zachodni 3 m/s
cisnienie: 968 hPa
1°C
bezchmurnie
Noc
bezchmurnie
wiatr: zachodni 3 m/s
cisnienie: 968 hPa
0°C
bezchmurnie
Jutro przedpoł.
bezchmurnie
wiatr: zachodni 4 m/s
cisnienie: 967 hPa
0°C
bezchmurnie
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT