english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie zaprasza na Noworudzkie Bieguny Kultury oraz Festiwal Sztuki Nowa Ruda....
Całkiem niedaleko, bo wystarczy dojechać do Karłowa, aby pospacerować dnem pradawnego morza kredowego istniejącego na terenie Gór Stołowych....

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

ZĄBKOWICKA SENIORIADA


Data: 2018-06-06, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ]Jak co roku w czerwcowy, letni dzień w sportowej hali SŁONECZNA w Ząbkowicach Śląskich spotkały się "sportowo" zaprzyjaźnione Uniwersytety Trzeciego Wieku. Organizatorem imprezy był (jak zwykle od lat kilku) Ząbkowicki UTW, a udział wzięli seniorzy z Bielawy, Nowej Rudy, Świdnicy, Złotego Stoku, Żarowa no i oczywiście z Ząbkowic.


Wszystkie drużyny zostały oficjalnie przywitane przez Burmistrza Miasta Ząbkowic Śląskich, Marcina Orzeszka i Prezes Ząbkowickiego UTW, Grażynę Kwiecińską. Nasza, 18-to osobowa noworudzka drużyna (najliczniejsza) startowała pod hasłem "czy wygramy, czy przegramy, dobrze  bawić się zamierzamy" - i dobrze bawiliśmy się cały czas. Pierwszą, najliczniejszą konkurencją był marsz nordic walking. Po profesjonalnej rozgrzewce, zawodnicy wyruszyli na 2,5  kilometrowa trasę. Mistrzowie chodzenia z kijami nadali takie tempo, że my z dumą nieśliśmy wyimaginowany transparent z napisem "koniec wyścigu" - ale marsz ukończyliśmy w komplecie. Pozostałe konkurencje z czteroosobowymi drużynami miały już charakter bardziej zabawowy, ale sportowego ducha nie brakowało. Rzuty do kosza poszły w miarę dobrze, z piłkarzami strzelającymi do bramki było nieco gorzej, porażką okazały się rzuty w patelnię - udało się trafić tylko jeden raz jednej osobie, za to sporo punktów przyniosły strzały w butelki i siedem punktów zdobyliśmy w balonowej siatkówce.


W czasie trzyminutowego seta (którego rozgrywaliśmy ze Złotym Stokiem) nabiegaliśmy się okropnie, a balony wcale nie chciały lecieć tak jak byśmy sobie tego życzyli. Koniec końców pozostawiliśmy jednak aż 7 balonów na boisku przeciwnika, czego wymagały reguły gry. Wszystkie zdobyte punkty dały Noworudzkiemu UTW zaszczytne III miejsce, a pola ustąpiliśmy drużynom z Żarowa i Bielawy. W oczekiwaniu na wręczenie dyplomów, pucharów i piernikowych medali z lukrową krzywą wieżą, sportowa hala stała się parkietem do tańca. Łatwa do nauczenia "belgijka" wszystkim przypadła do gustu.

 

Ciepła, przyjazna atmosfera i sportowy entuzjazm towarzyszyły całemu wydarzeniu. Senioriada zakończyła się zaproszeniem  na sierpniowy spływ pontonowy po Nysie, którego organizację ma już w planach Ząbkowicki UTW.

Zatem do zobaczenia tym razem na wodzie!

 

 

Noworudzki Uniwersytet

Trzeciego Wieku

Anna Szczepan

fot. J.Redlicki

 

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
pogodnie
wiatr: północny 4 m/s
cisnienie: 963 hPa
18°C
pogodnie
Noc
pogodnie
wiatr: północno zachodni 3 m/s
cisnienie: 963 hPa
17°C
pogodnie
Jutro przedpoł.
zachm. całkowite
wiatr: północno zachodni 3 m/s
cisnienie: 966 hPa
18°C
zachm. całkowite
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT