english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


Nowy rok kalendarzowy rozpoczęty. Na noworudzkim UTW po przerwie świątecznej rozpoczęły się też wykłady....
10 grudnia 2018 roku słuchacze NUTW uczestniczyli w niezwykłej uroczystości. Na skwerze przy ulicy Radkowskiej w Nowej Rudzie – Słupcu ......

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

ZĄBKOWICKA SENIORIADA


Data: 2018-06-06, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ]Jak co roku w czerwcowy, letni dzień w sportowej hali SŁONECZNA w Ząbkowicach Śląskich spotkały się "sportowo" zaprzyjaźnione Uniwersytety Trzeciego Wieku. Organizatorem imprezy był (jak zwykle od lat kilku) Ząbkowicki UTW, a udział wzięli seniorzy z Bielawy, Nowej Rudy, Świdnicy, Złotego Stoku, Żarowa no i oczywiście z Ząbkowic.


Wszystkie drużyny zostały oficjalnie przywitane przez Burmistrza Miasta Ząbkowic Śląskich, Marcina Orzeszka i Prezes Ząbkowickiego UTW, Grażynę Kwiecińską. Nasza, 18-to osobowa noworudzka drużyna (najliczniejsza) startowała pod hasłem "czy wygramy, czy przegramy, dobrze  bawić się zamierzamy" - i dobrze bawiliśmy się cały czas. Pierwszą, najliczniejszą konkurencją był marsz nordic walking. Po profesjonalnej rozgrzewce, zawodnicy wyruszyli na 2,5  kilometrowa trasę. Mistrzowie chodzenia z kijami nadali takie tempo, że my z dumą nieśliśmy wyimaginowany transparent z napisem "koniec wyścigu" - ale marsz ukończyliśmy w komplecie. Pozostałe konkurencje z czteroosobowymi drużynami miały już charakter bardziej zabawowy, ale sportowego ducha nie brakowało. Rzuty do kosza poszły w miarę dobrze, z piłkarzami strzelającymi do bramki było nieco gorzej, porażką okazały się rzuty w patelnię - udało się trafić tylko jeden raz jednej osobie, za to sporo punktów przyniosły strzały w butelki i siedem punktów zdobyliśmy w balonowej siatkówce.


W czasie trzyminutowego seta (którego rozgrywaliśmy ze Złotym Stokiem) nabiegaliśmy się okropnie, a balony wcale nie chciały lecieć tak jak byśmy sobie tego życzyli. Koniec końców pozostawiliśmy jednak aż 7 balonów na boisku przeciwnika, czego wymagały reguły gry. Wszystkie zdobyte punkty dały Noworudzkiemu UTW zaszczytne III miejsce, a pola ustąpiliśmy drużynom z Żarowa i Bielawy. W oczekiwaniu na wręczenie dyplomów, pucharów i piernikowych medali z lukrową krzywą wieżą, sportowa hala stała się parkietem do tańca. Łatwa do nauczenia "belgijka" wszystkim przypadła do gustu.

 

Ciepła, przyjazna atmosfera i sportowy entuzjazm towarzyszyły całemu wydarzeniu. Senioriada zakończyła się zaproszeniem  na sierpniowy spływ pontonowy po Nysie, którego organizację ma już w planach Ząbkowicki UTW.

Zatem do zobaczenia tym razem na wodzie!

 

 

Noworudzki Uniwersytet

Trzeciego Wieku

Anna Szczepan

fot. J.Redlicki

 

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
pogodnie
wiatr: północno zachodni 2 m/s
cisnienie: 966 hPa
-9°C
pogodnie
Noc
zachm. całkowite
wiatr: zachodni 2 m/s
cisnienie: 965 hPa
-9°C
zachm. całkowite
Jutro przedpoł.
zachm. całkowite
wiatr: zachodni 2 m/s
cisnienie: 962 hPa
-8°C
zachm. całkowite
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT