VI OGÓLNOPOLSKI MARSZ NORDIC WALKING STUDENTÓW UTW - Nowa Ruda - www.NowaRuda.pl - Prywatny Serwis Informacyjno - Turystyczny Nowej Rudy
english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


25 sierpnia 2018r. po rocznej przerwie przyjedzie do Nowej Rudy turystyczny pociąg KILOF z setkami turystów. Dla mieszkańców Kotliny Kłodzkiej i nie tylko dzięki Turkol.pl będzie też możliwość skorzystania z przejazdu pociągiem KOTLINA....
W sobotę, 4 sierpnia miało być tak upalnie jak przez ostanie dni, w związku z tym zagorzali turyści NUTW AniKije zamiast mozolnie iść do Srebrnej Góry (jak było planowane), ......

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

VI OGÓLNOPOLSKI MARSZ NORDIC WALKING STUDENTÓW UTW


Data: 2018-05-15, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ] [ Noworudzkie Koło PTTK im. Gwarków Noworudzkich ] [ News Edukacja ]12 maja 2018r. już po raz szósty na pięciokilometrową trasę wyruszyła liczna grupa studentów Noworudzkiego UTW, wzmocniona nieco siłami Gwarków Noworudzkich (Koło PTTK), Klubu Seniora Róża oraz przedstawicielami Noworudzkiej Szkoły Technicznej.


W tym roku do wspólnego marszu po Złotej Ścieżce zostaliśmy zaproszeni przez Złotostocki UTW . Tak więc punktualnie o godz. 11.00 stanęliśmy pod Ratuszem w Złotym Stoku razem ze złotostockimi i - jak się okazało czeskimi (z pobliskiego Javornika) turystami. Około 100 osobową grupę przywitała Pani Burmistrz Złotego Stoku Grażyna Orczyk i Pełnomocnik ds. UTW PWSZ w Nysie dr Piotr Bernat (PWSZ w Nysie obejmuje patronatem naukowym nasze uniwersytety). Pod przewodnictwem Pani Burmistrz (jak się okazało będącej doskonałym przewodnikiem turystycznym) wyszliśmy z Rynku kierując się na Złotą Ścieżkę. Droga wiodła lekko pod górą, więc po dość szybkim starcie tempo trzeba było trochę zwolnić i dać czas "na złapanie oddechu". Ten czas wykorzystywała Pani Burmistrz, opowiadając o historii miasta i wydobycia złota, pokazując ciekawe widoki i rzadko odwiedzane przez turystów miejsca, godne jednak zobaczenia. Wdrapaliśmy się więc na Górę Krzyżową by popodziwiać widoki i po drodze przyjrzeć się zadbanym kapliczkom drogi krzyżowej, a na samym szycie stanąć pod ruinami kaplicy św. Anny, gdzie zaczęły się już prace konserwatorskie i przyjrzeć się stojącemu opodal zabytkowemu krzyżowi. Dalej droga biegła już tylko w dół, co od razu dało się zauważyć szybszym tempem marszu.


Trasę biegnącą zacienioną leśną drogą, doskonale wybraną na bardzo ciepły dzień,  zakończyliśmy przy Muzeum Kopalni Złota. I tu czekała na nas jeszcze niespodzianka - w Biesiadnej Wiatce smakowicie pachniało już pieczonymi kiełbaskami i innymi grillowymi specjałami. Nadwątlone siły zostały wzmocnione i wszyscy z zapałem oddali się śpiewom a i tańcom też. Bardzo zadowoleni z pięknego dnia, zawarcia nowych znajomości i dobrej zabawy łącznie z konkursem jednego pytania przeprowadzonym już na zakończenie przez - jak zwykle, kol. Czesława, wróciliśmy jeszcze rozgadani i roześmiani, naszym "uśmiechniętym autobusem" z oczywiście uśmiechniętym Adamem za kierownicą.

Podczas gdy my pokonywaliśmy Złotą Ścieżkę, druga grupa turystów NUTW - tu wspólnie z Głuszyckim UTW (razem16 osób) - przemaszerowała przepisowe 5 km ....pod palmami na Lazurowym Wybrzeżu, gdzie aktualnie odpoczywają studenci zmęczeni okropnie rokiem akademickim.

Głównym organizatorem VI Ogólnopolskiego Marszu Nordic Walking Studentów UTW jest Stowarzyszenie AKADEMIA ZŁOTEGO WIEKU - UTW w Wejherowie a pozostałe UTW są organizatorami lokalnymi. Temu Marszowi jak i wcześniejszym towarzyszyła wyjątkowa atmosfera, poczucie wspólnoty, ruch na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody, nasza radość i uśmiech - czyli wszystkie cele tej akcji zostały spełnione.

My, noworudzianie serdecznie dziękujemy Złotostockiemu UTW i Pani Burmistrz Grażynie Orczyk, za zaproszenie i wspólnie spędzony wspaniały dzień.

 

Noworudzki UTW

Anna Szczepan

fot. A.Szczepan

CUDOWNE LATA SZEŚĆDZIESIĄTE - Starsze »
« Nowsze - ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ UTW – 21.05.2018R.

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
pogodnie
wiatr: północno wschodni 3 m/s
cisnienie: 966 hPa
21°C
pogodnie
Wieczór
bezchmurnie
wiatr: północny 2 m/s
cisnienie: 966 hPa
19°C
bezchmurnie
Noc
pogodnie
wiatr: północno wschodni 2 m/s
cisnienie: 967 hPa
16°C
pogodnie
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT