CUDOWNE LATA SZEŚĆDZIESIĄTE - Nowa Ruda - www.NowaRuda.pl - Prywatny Serwis Informacyjno - Turystyczny Nowej Rudy
english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


25 sierpnia 2018r. po rocznej przerwie przyjedzie do Nowej Rudy turystyczny pociąg KILOF z setkami turystów. Dla mieszkańców Kotliny Kłodzkiej i nie tylko dzięki Turkol.pl będzie też możliwość skorzystania z przejazdu pociągiem KOTLINA....
W sobotę, 4 sierpnia miało być tak upalnie jak przez ostanie dni, w związku z tym zagorzali turyści NUTW AniKije zamiast mozolnie iść do Srebrnej Góry (jak było planowane), ......

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

CUDOWNE LATA SZEŚĆDZIESIĄTE


Data: 2018-05-14, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ]Do tych "cudownych, pięknych dni lat sześćdziesiątych" wróciliśmy na chwilę 11 maja w Świdnicy, na VIII Przeglądzie Piosenki Uniwersytetów Trzeciego Wieku "Piosenki lat 60."


Na zaproszenie Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odpowiedziało dziewięć chórów i zespołów śpiewających, w tym również chór CANTARE Noworudzkiego UTW. Wszystkich zebranych przywitał chór gospodarzy wieczoru JESIENNA GAMA, znaną oczywiście wszystkim piosenką Czerwonych Gitar "No bo ty się boisz myszy", we własnej aranżacji z pewną dozą humoru, a oficjalnego otwarcia przeglądu dokonały panie: Prezydent Miasta Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska wraz z Prezes ŚUTW Krystyną Lasek. Niespodzianką było przygotowanie przez Panią Prezydent piosenki  o Beacie ("Siedem dziewcząt z Albatrosa), którą z zapałem zaśpiewała cała sala. To były naprawdę piękne dni (Świebodzic - Zespół MELODIA), tu i ówdzie wysokie płoty tato grodził, szumiały herbaciane pola Batumi a Walentyna poszybowała daleko do gwiazd (Nowa Ruda chór CANTARE). A cappella zabrzmiała czumbalalajka (CAMERTON Wałbrzych, Sudecki UTW), a chwilą ciepłej nostalgii powiało przy listach do Matki (Oleśnica). UŚMIECH SENIORA z Wałbrzycha ( przy WSZiP) z marzeniami poszybował po niebie i nie zabrakło też wirującego złotego kurzu a SENIOR RYCZYK (Żarów) wraz z cichą wodą rwał brzegi i wszystkie przeszkody.


Z Ząbkowickim ECHEM na balu na 100 par śpiewała cała sala i bez pytania poszliśmy za nimi w siną dal. Gromko zabrzmiał liczny, mieszany chór z UTW ATENA (Oborniki Śląskie), a kiedy z pozłacanej klatki uciekły cztery małe, pluszowe niedźwiadki (Świdnica, JESIENNA GAMA) rozśpiewane występy dobiegły końca. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki, a ostatnią, pożegnalną piosenkę zaśpiewali opiekunowie chórów, nakazując wszystkim aby pamiętali o ogrodach... Ten przegląd, to była taka "autostrada wspomnień" jak na zakończenie podsumowała Krystyna Lasek (Prezes ŚUTW), po której na chwilę wróciliśmy do lat kiedy byliśmy dziećmi - kwiatami, szalonymi nastolatkami i na świat patrzyliśmy przez różowe okulary.

Noworudzki UTW

Anna Szczepan

fot. A.Szczepan

MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W NOWEJ RUDZIE ZAPRASZA W MAJU (FILM) - Starsze »
« Nowsze - VI OGÓLNOPOLSKI MARSZ NORDIC WALKING STUDENTÓW UTW

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
pogodnie
wiatr: północno wschodni 3 m/s
cisnienie: 966 hPa
21°C
pogodnie
Wieczór
bezchmurnie
wiatr: północny 2 m/s
cisnienie: 966 hPa
19°C
bezchmurnie
Noc
pogodnie
wiatr: północno wschodni 2 m/s
cisnienie: 967 hPa
16°C
pogodnie
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT