english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


Na stronie www.NowaRuda.pl znajdziecie Państwo aktualne e-wydanie Kuriera Noworudzko – Radkowskiego. Serwis www.NowaRuda.pl skierowany jest do wszystkich mieszkańców miasta i gminy Nowa Ruda....
Wyrazy serdecznego współczucia z powodu śmierci MATKI składają koleżance Irenie Walaszczyk przyjaciele z Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku....

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

JAZZOWE POPOŁUDNIE


Data: 2018-04-09, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ]W sobotę, 7 kwietnia jedenastoosobowa delegacja Noworudzkiego UTW wzięła udział w uroczystym otwarciu sali widowiskowej w Centrum Kultury - MBP w Głuszycy.


Zaproszenie na tę uroczystość otrzymaliśmy od Pani Dyrektor Centrum Kultury MBP Moniki Kulus, poprzez zaprzyjaźniony Głuszycki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Z okolicznościowym przemówieniem wystąpił Z-ca Burmistrza  Głuszycy Grzegorz Szymański, który wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Grzegorzem Mielczarkiem, dokonał symbolicznego przecięcia wstęgi. Krótka prezentacja pokazała historię budynku, w którym obecnie mieści się Centrum Kultury MBP. Dawna gospoda "Pod Słońcem" powstała w 1866 roku, a stan obecny budynku - ta jego część z biblioteką i sala widowiskową powstała mniej więcej 20 lat później. I właściwie od tego momentu służy mieszkańcom.


Jest zarówno salą balową, jak i teatralną czy koncertową (tu występuje Głuszycka Grupa Teatralna czy Chór Seniorów "Renoma") a także wykładową, dla studentów Głuszyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i miejscem spotkań seniorów. Ukoronowaniem wieczoru był koncert bluesowo-jazzowy w wykonaniu Krzysztofa Kurnyty (saksofon), Piotra Sycza (klawisze), Ryszarda Ogorzelca (gitara basowa) i Mieczysława Gorzały (perkusja). Zagrane kompozycje smooth jazzowe, w których pobrzmiewały tematy znanych utworów jazzowych, wprowadziły słuchaczy w niezwykły nastrój a zagrana na zakończenie "Mona Lisa", była przysłowiową wisienką na torcie. Wieczór zakończyliśmy w głuszyckiej, przytulnej klubokawiarni "Reduta".

 

Noworudzki UTW

Anna Szczepan

fot. A. Szczepan

 

 

MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W NOWEJ RUDZIE ZAPRASZA W KWIETNIU - Starsze »
« Nowsze - 46. RAJD ŚWIDNICKI KRAUSE W OKOLICACH NOWEJ RUDY

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
pochmurno
wiatr: zachodni 3 m/s
cisnienie: 981 hPa
9°C
pochmurno
Wieczór
pogodnie
wiatr: zachodni 2 m/s
cisnienie: 982 hPa
7°C
pogodnie
Noc
zachm. całkowite
wiatr: zachodni 2 m/s
cisnienie: 982 hPa
5°C
zachm. całkowite
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT