english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


Sobota (17 lutego) zapowiadała się raczej pochmurna i pogodowo nieciekawa, ale złożona z 19 osób grupa turystów (Noworudzkie Gwarki, AniKije, PTTK Kłodzko)......
No tak się w tym roku złożyło, że walentynki zbiegły się ze śledzikiem. Postanowiliśmy więc (my, słuchacze NUTW) uczcić jednocześnie dwie okazje....

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

TAŃCZĄ DZIADKOWIE, TAŃCZĄ BABCIE NA SALI W MBP!


Data: 2018-01-31, dodano przez admin
Kategorie: [ News MBP - Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie ] [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ] [ News MOK - Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie ]Jak na studencki wykład (27 stycznia) było zupełnie nietypowo. Na scenie sali widowiskowej MBP w Słupcu zainstalował się DJ Tomek, a tuż obok pojawiła się mistrzyni tańca, Agnieszka Bajda. No i zaczęły się .... warsztaty tańca. Warsztaty dla kilkudziesięcioosobowej grupy to nie lada wyzwanie, ale i Pani Agnieszka i studencka grupa poradziła sobie doskonale.


Na początek poszła polka. Prawa noga, lewa noga, klaszczemy, maszerujemy, obracamy się, znowu klaskanie i spacerek i klaskanie i spacerek. Trochę myliły się ręce, trochę kolejność - ale daliśmy radę! Potem było łatwiej, bo walczyka umie właściwie każdy. Tyle, że tańczyliśmy w małych kółeczkach i było do przodu, do tyłu do przodu ... i obrót, i znowu do przodu do tyłu i obrót. Poszło super!.


Po zasłużonej przerwie przy napojach wyskokowych - czyli wodzie mineralnej z miętą i limonką, kawce, herbatce oraz drobnych ciasteczkach i mandarynkach tańczyliśmy już w "układach indywidualnych", wężach, grupkach no i parami też (aż ze trzy się utworzyły), stosując kroki dowolne i ulubione. Każdy z nas na parkiecie był "szalony" i wcale nie zamierzał z tym skończyć. Zabawa była iście karnawałowa, a co bardziej zapalczywi tancerze postanowili spotkać się za kilka dni na pierwszych zajęciach reaktywowanej właśnie przy naszym UTW sekcji tanecznej.

 

Noworudzki UTW

Anna Szczepan

fot. J.Redlicki

 

CHÓR CANTARE W KOŚCIELE ŚW. KATARZYNY W SŁUPCU - Starsze »
« Nowsze - ANNA KARENINA I NIE TYLKO

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
zachm. całkowite
wiatr: północno wschodni 1 m/s
cisnienie: 963 hPa
-3°C
zachm. całkowite
Noc
pochmurno
wiatr: południowo wschodni 1 m/s
cisnienie: 962 hPa
-4°C
pochmurno
Jutro przedpoł.
zachm. całkowite
wiatr: wschodni 2 m/s
cisnienie: 961 hPa
-3°C
zachm. całkowite
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT