english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


21 maja sala widowiskowa MOK w Nowej Rudzie zapełniła się przedstawicielami zaprzyjaźnionych z NUTW dolnośląskich i opolskich uniwersytetów trzeciego wieku....
Na stronie www.NowaRuda.pl znajdziecie Państwo aktualne e-wydanie Kuriera Noworudzko – Radkowskiego. Serwis www.NowaRuda.pl skierowany jest do wszystkich mieszkańców miasta i gminy Nowa Ruda....

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

TAŃCZĄ DZIADKOWIE, TAŃCZĄ BABCIE NA SALI W MBP!


Data: 2018-01-31, dodano przez admin
Kategorie: [ News MBP - Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie ] [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ] [ News MOK - Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie ]Jak na studencki wykład (27 stycznia) było zupełnie nietypowo. Na scenie sali widowiskowej MBP w Słupcu zainstalował się DJ Tomek, a tuż obok pojawiła się mistrzyni tańca, Agnieszka Bajda. No i zaczęły się .... warsztaty tańca. Warsztaty dla kilkudziesięcioosobowej grupy to nie lada wyzwanie, ale i Pani Agnieszka i studencka grupa poradziła sobie doskonale.


Na początek poszła polka. Prawa noga, lewa noga, klaszczemy, maszerujemy, obracamy się, znowu klaskanie i spacerek i klaskanie i spacerek. Trochę myliły się ręce, trochę kolejność - ale daliśmy radę! Potem było łatwiej, bo walczyka umie właściwie każdy. Tyle, że tańczyliśmy w małych kółeczkach i było do przodu, do tyłu do przodu ... i obrót, i znowu do przodu do tyłu i obrót. Poszło super!.


Po zasłużonej przerwie przy napojach wyskokowych - czyli wodzie mineralnej z miętą i limonką, kawce, herbatce oraz drobnych ciasteczkach i mandarynkach tańczyliśmy już w "układach indywidualnych", wężach, grupkach no i parami też (aż ze trzy się utworzyły), stosując kroki dowolne i ulubione. Każdy z nas na parkiecie był "szalony" i wcale nie zamierzał z tym skończyć. Zabawa była iście karnawałowa, a co bardziej zapalczywi tancerze postanowili spotkać się za kilka dni na pierwszych zajęciach reaktywowanej właśnie przy naszym UTW sekcji tanecznej.

 

Noworudzki UTW

Anna Szczepan

fot. J.Redlicki

 

CHÓR CANTARE W KOŚCIELE ŚW. KATARZYNY W SŁUPCU - Starsze »
« Nowsze - ANNA KARENINA I NIE TYLKO

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
bezchmurnie
wiatr: północno wschodni 2 m/s
cisnienie: 968 hPa
12°C
bezchmurnie
Południe
pogodnie
wiatr: wschodni 3 m/s
cisnienie: 967 hPa
22°C
pogodnie
Popołudnie
bezchmurnie
wiatr: północno wschodni 2 m/s
cisnienie: 966 hPa
23°C
bezchmurnie
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT