english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie zaprasza na Noworudzkie Bieguny Kultury oraz Festiwal Sztuki Nowa Ruda....
Całkiem niedaleko, bo wystarczy dojechać do Karłowa, aby pospacerować dnem pradawnego morza kredowego istniejącego na terenie Gór Stołowych....

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

NOWOROCZNE SPOTKANIE Z DOBROSTANEM


Data: 2018-01-11, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ] [ News MBP - Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie ]Tanecznym krokiem słuchacze Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku weszli w Nowy Rok. Otóż 8 stycznia 2018 roku w MBP w Słupcu odbyło się „Noworoczne spotkanie z dobrostanem”, czyli spotkanie z panią Bogusławą Pęcherczyk magistrem psychologii. Najpierw słuchacze zastanawiali się i w parach dyskutowali o tym, co oznacza pojęcie „dobrostan”.


Okazało się, że „akademicy” nie mieli większego problemu z wyjaśnieniem znaczenia tego terminu. Pani Bogusława w trakcie wykładu przeplatanego wesołą zabawą i tańcami wyjaśniała,  że dobrostan to „pojęcie, które obejmuje doświadczanie przez człowieka pozytywnych emocji, niski poziom szkodliwych nastrojów, a także wysoki poziom zadowolenia z życia (...) Z pojęciem dobrostanu wiąże się pojęcie optymizmu, stanowiące istotny zasób osobisty, który wpływa na zdrowie, samopoczucie, a także sukcesy życiowe”. Ponadto zwróciła uwagę na to, że każdy człowiek ma swoje silne strony, ale często nie zdaje sobie z nich sprawy lub umniejsza je. Warto wiedzieć, że silne strony to ponadprzeciętne umiejętności w zakresie wykonywania jakiejś określonej czynności (np. lepienie pierogów, pieczenie ciast, sprzątanie). Należy doceniać samego siebie za to, co się zrobiło, co przeżyło, co udało się osiągnąć mimo wielu przeciwności. W trakcie zajęć rozmawiano też o istotnych wartościach w życiu. Niemal wszyscy słuchacze NUTW wskazali, że są to: rodzina, miłość, szczęście dzieci, szczęście (w ogólnym tego słowa znaczeniu), przyjaźń.


Ze spotkania z panią Bogusławą wszyscy wyszli bogatsi o nową wiedzę. Na pewno zapamiętają, że warto żyć społecznie, warto czerpać radość z życia (powinno się tak zaplanować czas, by chociaż raz w tygodniu oddać się ulubionym czynnościom), warto rozwijać się wewnętrznie. Poza tym należy odnosić się z szacunkiem i uznaniem do innych ludzi, podziwiać ich za to, jacy są. Nie warto narzekać. Za to na pewno warto „działać z dobrem w sercu i uśmiechem na twarzy”.

Tekst: Barbara Fiączyk

Zdjęcia: Leokadia Mituś

SPOTKANIE Z PROFESOREM MARIANEM ZEMBALĄ - Starsze »
« Nowsze - OBRADY ZARZĄDU NUTW

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
pogodnie
wiatr: północny 4 m/s
cisnienie: 963 hPa
18°C
pogodnie
Noc
pogodnie
wiatr: północno zachodni 3 m/s
cisnienie: 963 hPa
17°C
pogodnie
Jutro przedpoł.
zachm. całkowite
wiatr: północno zachodni 3 m/s
cisnienie: 966 hPa
18°C
zachm. całkowite
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT