english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


W niedzielne popołudnie (16 września) trzydziestoosobowa grupa słuchaczy NUTW i Koła PSD w Nowej Rudzie wzięła udział w ......
PLAKAT O DNIACH SENIORA I INAUGURACJI ROKU AKADEMICKIEGO 2018/2019...

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

NOWOROCZNE SPOTKANIE Z DOBROSTANEM


Data: 2018-01-11, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ] [ News MBP - Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie ]Tanecznym krokiem słuchacze Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku weszli w Nowy Rok. Otóż 8 stycznia 2018 roku w MBP w Słupcu odbyło się „Noworoczne spotkanie z dobrostanem”, czyli spotkanie z panią Bogusławą Pęcherczyk magistrem psychologii. Najpierw słuchacze zastanawiali się i w parach dyskutowali o tym, co oznacza pojęcie „dobrostan”.


Okazało się, że „akademicy” nie mieli większego problemu z wyjaśnieniem znaczenia tego terminu. Pani Bogusława w trakcie wykładu przeplatanego wesołą zabawą i tańcami wyjaśniała,  że dobrostan to „pojęcie, które obejmuje doświadczanie przez człowieka pozytywnych emocji, niski poziom szkodliwych nastrojów, a także wysoki poziom zadowolenia z życia (...) Z pojęciem dobrostanu wiąże się pojęcie optymizmu, stanowiące istotny zasób osobisty, który wpływa na zdrowie, samopoczucie, a także sukcesy życiowe”. Ponadto zwróciła uwagę na to, że każdy człowiek ma swoje silne strony, ale często nie zdaje sobie z nich sprawy lub umniejsza je. Warto wiedzieć, że silne strony to ponadprzeciętne umiejętności w zakresie wykonywania jakiejś określonej czynności (np. lepienie pierogów, pieczenie ciast, sprzątanie). Należy doceniać samego siebie za to, co się zrobiło, co przeżyło, co udało się osiągnąć mimo wielu przeciwności. W trakcie zajęć rozmawiano też o istotnych wartościach w życiu. Niemal wszyscy słuchacze NUTW wskazali, że są to: rodzina, miłość, szczęście dzieci, szczęście (w ogólnym tego słowa znaczeniu), przyjaźń.


Ze spotkania z panią Bogusławą wszyscy wyszli bogatsi o nową wiedzę. Na pewno zapamiętają, że warto żyć społecznie, warto czerpać radość z życia (powinno się tak zaplanować czas, by chociaż raz w tygodniu oddać się ulubionym czynnościom), warto rozwijać się wewnętrznie. Poza tym należy odnosić się z szacunkiem i uznaniem do innych ludzi, podziwiać ich za to, jacy są. Nie warto narzekać. Za to na pewno warto „działać z dobrem w sercu i uśmiechem na twarzy”.

Tekst: Barbara Fiączyk

Zdjęcia: Leokadia Mituś

SPOTKANIE Z PROFESOREM MARIANEM ZEMBALĄ - Starsze »
« Nowsze - OBRADY ZARZĄDU NUTW

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
bezchmurnie
wiatr: zachodni 2 m/s
cisnienie: 966 hPa
15°C
bezchmurnie
Południe
bezchmurnie
wiatr: południowo zachodni 4 m/s
cisnienie: 964 hPa
25°C
bezchmurnie
Popołudnie
bezchmurnie
wiatr: południowo zachodni 4 m/s
cisnienie: 963 hPa
25°C
bezchmurnie
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT