english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


grudnia 2018 roku w sali Noworudzkiego Ratusza miała miejsce ostatnia w tym roku sesja Rady Seniorów....
W sobotni poranek 8 grudnia, z okazji Górniczej Barbórki Noworudzkie Koło PTTK im. Gwarków Noworudzkich, zorganizowało już V Rajd Barbórkowy....

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

NOWOROCZNE SPOTKANIE W NOWORUDZKIM UTW


Data: 2018-01-09, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ]7 stycznia 2018 po raz jedenasty słuchacze Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczcili wspólnym wieczorem przyjście Nowego Roku. Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia jarmarcznego teatru "Powsinogi na cztery nogi" wystawianego przez teatr RODE na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury, na który ze Słupca przyjechało aż dwa pełne autobusy. Razem z nami spektakl obejrzeli studenci z zaprzyjaźnionych uniwersytetów - Głuszycy i Złotego Stoku.


Kabaretowy spektakl oparty na "Powsinogach beskidzkich" E. Zegadłowicza, powiązany z nim postaciami druciarza, szklarza i sadownika bawił publiczność (była pełna sala) przez prawie dwie godziny. Pożegnaliśmy kolegów z Głuszycy, a wraz ze złotostoczanami pojechaliśmy do restauracji Nova Renoma na drugą cześć noworocznego wieczoru. Tu też spotkaliśmy się z naszymi gośćmi i przyjaciółmi: Poseł Moniką Wielichowską, Małgorzatą Jędrzejewską-Skrzypczyk Wicestarostą Powiatu Kłodzkiego i Piotrem Marchewką Etatowym Członkiem Zarządu Starostwa, Tomaszem Kilińskim Burmistrzem Miasta Nowa Ruda i Andrzejem Behanem Przewodniczącym Rady Miejskiej, drem Piotrem Bernatem z PWSZ w Nysie, księżmi słupieckiej parafii - Proboszczem Krzysztofem Iwaniszynem i stale współpracującym z naszym UTW ks. Marcinem Zawadą, Sławomirem Drogosiem Dyrektorem MBP oraz Wojciechem Kołodziejem Dyrektorem MOK i współgospodarzem spotkania. Wszystkich przywitał uniwersytecki chór "Cantare".


Od gości jak i szefowej NUTW, Karoliny Popiel usłyszeliśmy wiele ciepłych słów i wiele dobrych życzeń, co zostało "przypieczętowane" zwyczajową lampką wina. Życzenia składali również studenci - wierszowane, trochę dowcipne, trochę nawet z łezką w oku. Na stołach królowały domowe wypieki - iście popisowe numery sztuki kulinarnej naszych słuchaczy, a "część taneczną" prowadził DJ JOHNSON. W pewnym momencie na sali tanecznej pojawili się karnawałowi przebierańcy. Piękne stroje pokazali członkowie naszego, uniwersyteckiego teatru "Komedyja", ale i innym studentom nie zabrakło pomysłów. Była m.in. Indianka, zakonnica, Hanka Bielicka, rewelacyjny czarny kot, wiosna, diabeł. Korowód barwnych  postaci zaprezentował się znakomicie, a każdy w nagrodę za pomysłowość i odwagę wystąpienia w "dziwnym" stroju w nagrodę otrzymał słodycze. W chwili oddechu po tanecznych zmaganiach, chętni wzięli udział w konkursie "magiczne pudełko". W magicznym pudełku zostało ukrytych kilka drobnych przedmiotów, a zawodnik "metodą macajewa" musiał odgadnąć jakie to przedmioty - najlepszy "wymacał" wszystkie. Słodkości otrzymał każdy zawodnik - w nagrodę albo na pocieszenie. Zadowoleni z mile spędzonego wieczoru pożegnaliśmy naszych gości, a ze Złotostockim UTW już zaplanowaliśmy wspólne spotkanie. Na następne przywitanie Nowego Roku zapraszamy oczywiście za rok, w takiej samej kondycji i takimi samymi dobrymi humorami.

 

Noworudzki UTW

Anna Szczepan

fot. A.Szczepan, L.Jakóbiec-Mituś

28.01.2018R. – KONCERT ŚWIĄTECZNY …. - Starsze »
« Nowsze - SPOTKANIE Z PROFESOREM MARIANEM ZEMBALĄ

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
zachm. całkowite
wiatr: wschodni 1 m/s
cisnienie: 969 hPa
-3°C
zachm. całkowite
Południe
zachm. całkowite
wiatr: północno wschodni 4 m/s
cisnienie: 971 hPa
-2°C
zachm. całkowite
Popołudnie
zachm. całkowite
wiatr: północno wschodni 3 m/s
cisnienie: 971 hPa
-3°C
zachm. całkowite
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT