english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie zaprasza na Noworudzkie Bieguny Kultury oraz Festiwal Sztuki Nowa Ruda....
Całkiem niedaleko, bo wystarczy dojechać do Karłowa, aby pospacerować dnem pradawnego morza kredowego istniejącego na terenie Gór Stołowych....

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

NUTW : BASENOWO


Data: 2017-11-12, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ]Bo głównym punktem programu czwartkowej (9 listopada) wycieczki do Cieplic był pobyt na cieplickich termach. Dziewiętnastoosobowa grupa słuchaczy NUTW, lubiąca "mokrą robotę" zameldowała się na basenie w Cieplicach punktualnie, aby zdążyć na zajęcia aerobikowe w wodzie.


Sympatyczny pan instruktor, który również obsługiwał naszą grupę przy wejściu, obdarzył nas od razu nie lada komplementem - "seniorzy? - zdziwił się - jacyś tacy młodzi...". Z godzinnym aerobikiem w wodzie poradziliśmy sobie doskonale ku zadowoleniu instruktora, co podkreślał szerokim uśmiechem i uznaniu przyglądających się naszym ćwiczącym studentom  ratownikom. A potem korzystaliśmy ze wszystkich wodnych atrakcji jakie tylko były dostępne, bawiąc się przy tym doskonale, zupełnie jak nie seniorzy... Listopadowy dzień był ciepły i ładny, więc pozwoliliśmy sobie też na trochę spaceru przez późnojesienny park zdrojowy i krótkie, turystyczne przejście przez uzdrowisko. Przystanęliśmy oczywiście przy Pałacu Schaffgotschów (XVIII wiek, teraz filia Politechniki Wrocławskiej), w Domu Zdrojowym spróbowaliśmy cieplickiej wody (ciepła, ale szczególnym smakiem się nie wyróżnia), zerknęliśmy na Długi Dom (dawny dom gościnny dla kuracjuszy wybudowany przez cystersów) i dłuższą chwilę spędziliśmy w ewangelickim kościele Zbawiciela (barokowy z lekkim wpływem rokoko, XVIII wiek), zapoznając się z jego ciekawą historią.


Smaczny obiad zjedliśmy w restauracji Sonata, gdzie przy deserowej kawie opowiedziana została legenda o powstaniu cieplickiego uzdrowiska i dziwnym skrzacie zapowiadającym dobre i złe wydarzenia w istniejącym kiedyś w pobliżu Cieplic młynie. Niestety było już za późno, aby zwiedzić ciekawe Muzeum Przyrodnicze. Ale to nadrobimy następnym razem, bo do Cieplic postanowiliśmy wrócić jeszcze na wiosnę w przyszłym roku.

 

Noworudzki UTW

Anna Szczepan

POEZJA I MUZYKA - CZESŁAW NIEMEN - Starsze »
« Nowsze - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
pogodnie
wiatr: północny 4 m/s
cisnienie: 963 hPa
18°C
pogodnie
Noc
pogodnie
wiatr: północno zachodni 3 m/s
cisnienie: 963 hPa
17°C
pogodnie
Jutro przedpoł.
zachm. całkowite
wiatr: północno zachodni 3 m/s
cisnienie: 966 hPa
18°C
zachm. całkowite
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT