english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


W niedzielne popołudnie (16 września) trzydziestoosobowa grupa słuchaczy NUTW i Koła PSD w Nowej Rudzie wzięła udział w ......
PLAKAT O DNIACH SENIORA I INAUGURACJI ROKU AKADEMICKIEGO 2018/2019...

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

NUTW : BASENOWO


Data: 2017-11-12, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ]Bo głównym punktem programu czwartkowej (9 listopada) wycieczki do Cieplic był pobyt na cieplickich termach. Dziewiętnastoosobowa grupa słuchaczy NUTW, lubiąca "mokrą robotę" zameldowała się na basenie w Cieplicach punktualnie, aby zdążyć na zajęcia aerobikowe w wodzie.


Sympatyczny pan instruktor, który również obsługiwał naszą grupę przy wejściu, obdarzył nas od razu nie lada komplementem - "seniorzy? - zdziwił się - jacyś tacy młodzi...". Z godzinnym aerobikiem w wodzie poradziliśmy sobie doskonale ku zadowoleniu instruktora, co podkreślał szerokim uśmiechem i uznaniu przyglądających się naszym ćwiczącym studentom  ratownikom. A potem korzystaliśmy ze wszystkich wodnych atrakcji jakie tylko były dostępne, bawiąc się przy tym doskonale, zupełnie jak nie seniorzy... Listopadowy dzień był ciepły i ładny, więc pozwoliliśmy sobie też na trochę spaceru przez późnojesienny park zdrojowy i krótkie, turystyczne przejście przez uzdrowisko. Przystanęliśmy oczywiście przy Pałacu Schaffgotschów (XVIII wiek, teraz filia Politechniki Wrocławskiej), w Domu Zdrojowym spróbowaliśmy cieplickiej wody (ciepła, ale szczególnym smakiem się nie wyróżnia), zerknęliśmy na Długi Dom (dawny dom gościnny dla kuracjuszy wybudowany przez cystersów) i dłuższą chwilę spędziliśmy w ewangelickim kościele Zbawiciela (barokowy z lekkim wpływem rokoko, XVIII wiek), zapoznając się z jego ciekawą historią.


Smaczny obiad zjedliśmy w restauracji Sonata, gdzie przy deserowej kawie opowiedziana została legenda o powstaniu cieplickiego uzdrowiska i dziwnym skrzacie zapowiadającym dobre i złe wydarzenia w istniejącym kiedyś w pobliżu Cieplic młynie. Niestety było już za późno, aby zwiedzić ciekawe Muzeum Przyrodnicze. Ale to nadrobimy następnym razem, bo do Cieplic postanowiliśmy wrócić jeszcze na wiosnę w przyszłym roku.

 

Noworudzki UTW

Anna Szczepan

POEZJA I MUZYKA - CZESŁAW NIEMEN - Starsze »
« Nowsze - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
bezchmurnie
wiatr: zachodni 2 m/s
cisnienie: 966 hPa
15°C
bezchmurnie
Południe
bezchmurnie
wiatr: południowo zachodni 4 m/s
cisnienie: 964 hPa
25°C
bezchmurnie
Popołudnie
bezchmurnie
wiatr: południowo zachodni 4 m/s
cisnienie: 963 hPa
25°C
bezchmurnie
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT