english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


W niedzielne popołudnie (16 września) trzydziestoosobowa grupa słuchaczy NUTW i Koła PSD w Nowej Rudzie wzięła udział w ......
PLAKAT O DNIACH SENIORA I INAUGURACJI ROKU AKADEMICKIEGO 2018/2019...

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

MARSZ KOLOROWYCH PARASOLEK


Data: 2017-10-09, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ] [ News MOK - Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie ] [ News Miasto Nowa Ruda ]Sobotnia pogoda (7 października) optymistycznie nie nastrajała, a mimo to spora grupa Seniorów zebrała się pod "Jaszczurem", aby wziąć udział w Marszu Kolorowych Parasolek kończącym obchody II Noworudzkich Dni Seniora.


Okolicznościowe znaczki zostały rozdane, a na przywitanie zrobiono wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Parasolki na szczęście chroniły od deszczu, więc bez większych przeszkód wraz z Klubem Seniora WRZOS z Jugowa - który był tu głosem wiodącym, wszyscy zaśpiewali znaną sprzed lat  piosenkę "Parasolki". Pamiętająca naszą  wczesną młodość piosenka stała się już przebojem Noworudzkich Dni Seniora. Grupa Seniorów, maszerująca  przez ulicę Piastów pod Ratusz, co prawda liczna zbyt nie była - ale za to głośna! W ruch poszły dzwoneczki, gwizdki, trąbki i inne piszczałki oraz ręcznie wykonane kolorowe grzechotki, w czym przodował Klub Seniora STOKROTKI z Drogosławia.


Pod Ratuszem nastąpiło sympatyczne spotkanie z Burmistrzem Miasta Nowa Ruda, Tomaszem Kilińskim, który złożył wszystkim Seniorom ciepłe i serdeczne życzenia tego wszystkiego co dobre i najlepsze i podziękował za wspaniałą aktywność. Kolorowy pochód przeszedł dalej ulicą Armii Krajowej pod Miejski Ośrodek Kultury. Pod Pomnikiem Górników został zapalony znicz i chwilę ciszy poświęcono tym, którym nie dane już było Dni Seniora świętować. W holu MOK dostępne były oczywiście wystawy związane z Dniami Japonii i okolicznościowe stoiska promujące zdrowie - zdrowotne poduszki wykonywane w Centrum Integracji Społecznej Gminy Kłodzko, produkty Uzdrowiska Lądek - Długopole oraz gorzuchowskie miody z pasieki Edwarda Szymczaka. Na sali widowiskowej wszystkich przybyłych przywitał Dyrektor MOK, Wojciech Kołodziej i zaśpiewały dzieci z zespołu muzycznego prowadzonego przez Ferdynanda Myćkę. Szczególne wrażenie zrobiła piosenka Alleluja w solowym wykonaniu jednego z członków zespołu. Obdarowane słodyczami dzieci ustąpiły na scenie miejsca kabaretowi To Tu To Tam działającego przy Brzeskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Kabaret zabawiał wszystkich "Wieściami spod muchy", by na zakończenie zostać obdarowanym "koszykiem różności dla zdrowotności". Takim to humorystycznym akcentem zakończyły się II Noworudzkie Dni Seniora.

Rada Seniorów składa serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu II Noworudzkich Dni Seniora Burmistrzowi Miasta Nowa Ruda Tomaszowi Kilińskiemu oraz pracownikom Urzędu Miejskieg0, Dyrektorowi Wojciechowi Kołodziejowi i pracownikom  Miejskiego Ośrodka Kultury, Dyrektorowi Sławomirowi Drogosiowi i pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej, Noworudzkiemu Kołu PTTK im. Gwarków Noworudzkich oraz wszystkim osobom indywidualnym, szczególnie słuchaczom Noworudzkiego UTW. Rada Seniorów dziękuje także wszystkim Seniorom, którzy nie zważając na warunki pogodowe, wzięli udział w obchodach swojego święta.

Przewodnicząca Rady Seniorów

Miasta Nowa Ruda

Anna Szczepan

fot. A. Śmiejak, J. Redlicki

 

JAPOŃSKIE WACHLARZE - Starsze »
« Nowsze - INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO W DZIERŻONIOWSKIM UTW

SZUKAJ

NUTW
projekty domw Waszych marze Facebook:


Prognoza pogody
Nowa Ruda
Teraz
bezchmurnie
wiatr: zachodni 2 m/s
cisnienie: 966 hPa
15°C
bezchmurnie
Południe
bezchmurnie
wiatr: południowo zachodni 4 m/s
cisnienie: 964 hPa
25°C
bezchmurnie
Popołudnie
bezchmurnie
wiatr: południowo zachodni 4 m/s
cisnienie: 963 hPa
25°C
bezchmurnie
Portal Pogodynka.pl
Prognoza num. COSMO, nie zweryfikowana przez synoptyka
e-Pogoda z Nowej Rudy


Polecamy:
Kurier TV Sudecka
TV Klodzko
www.Ziemiaklodzko.pl

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT